Hlavní navigace

Brno se ponoří do analogové tmy. Jste na to připraveni?

[Tisková zpráva] Česká republika postupně přechází z analogového na pozemní digitální vysílání. Od 30. září se mezi města zahalené analogovou tmou zařadí i Brno. Lidé často zapomínají, že k příjmu digitálního signálu je potřeba i správné vybavení. To pak shánějí až po vypnutí analogového vysílání.

Sdílet

Mnoho zákazníků odkládá nákup set – top boxů na poslední možnou chvíli. „Ze zkušeností z našich ostatních obchodů, kde se prodej zvedl až desetinásobně, víme, že lidé často řeší nákup až v momentě, kdy přijdou domů z práce a zjistí, že televize nefunguje tak, jak by měla,“ říká Martin Matlocha z Electro Worldu. „To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme dostatečně předzásobili sklady a posílili oddělení, aby každý zákazník od nás odcházel spokojený,“ dodal Matlocha.

Zajímavou zkušeností z ostatních krajů je i fakt, že zákazníci nehledají vždy jen to nejlevnější možné vybavení. „Máme zkušenost, že až polovina zákazníků se při výběru nového set-top-boxu zaměřuje více na funkce a užitné vlastnosti než cenu. A to i přes to, že takto vybavený přístroj může stát i dvakrát více než levnější varianta,“ potvrzuje Matlocha.

Příprava domácnosti na digitální příjem není nic složitého. Zapotřebí je jen přijímač, neboli set-top box, který se napojí mezi televizi a stávající anténu. „Na obou našich brněnských prodejnách jsme připraveni nabídnout široký sortiment zařízení potřebných k digitalizaci,“ řekl Julius Balajti z Electro Worldu v Brně. „Zákazníkům nabízíme set-top boxy od nejjednodušších modelů až po ty mající externí paměť pro nahrávání záznamu, nebo s HDMI výstupem. Těm, kteří nehledají jen nejjednodušší řešení v podobě set-top boxu, rádi nabídneme i řešení satelitní – ať už základní nebo s možností plného HD rozlišení, “ dodal Balajti.

Přechod z analogového na pozemní digitální vysílání bude v České republice dokončeno do roku 2011. Tento způsob televizního příjmu přinese divákům větší počet kanálů, lepší příjem v členitých regionech a husté městské zástavbě, kvalitnější obraz a interaktivní služby.