Hlavní navigace

Bronzový D-Link FuChat

[Tisková zpráva] Praha, 20. srpna 2008 – D-Link, přední výrobce síťových a komunikačních řešení, oznamuje získání bronzové ceny International Design Excellence Award (IDEA) za rok 2008. Cena byla udělena v kategorii „Návrhy a prototypy komunikačních nástrojů“ za představení návrhu designu telefonu s názvem „FuChat“.

Sdílet

FuChat byl vytvořen jedním ze členů týmu průmyslového designu D-Linku a má sloužit jako bezdrátový telefon nové generace, který zajistí hovory přes klasickou telefonní linku i přes Internet. Kromě toho je telefon vybaven senzory, které dokážou sledovat změny v hlase uživatele a jeho tělesnou teplotu. Když telefon zjistí aktuální emocionální stav telefonujícího, může ho pak o něm informovat prostřednictvím zvuku, světel a barvy. Napomáhá tak odhalení nálady uživatele.

D-Link doufá, že přidáním indikace emocionálního stavu do tohoto zařízení udělá z telefonování mnohem osobnější záležitost přinášející nové zážitky. K dispozici má být také online správa osobního účtu a uživatelská podpora, umožňující uživatelům snadnou konfiguraci a ovládání telefonu přes Internet.

Kromě toho bude FuChat vyroben z recyklovatelného plastu, aby se snížil jeho dopad na životní prostředí, což znovu potvrzuje úsilí D-Linku o ochranu naší planety.

„Je pro nás velkou poctou získat tak prestižní ocenění a je to zároveň potvrzení úspěšnosti naší snahy o inovace a našeho vlivu na vývoj trhu spotřebního zboží,“ řekl Jiří Kraval, Country sales manager společnosti D-Link Česká republika. „D-Link bude pokračovat v nastoupeném směru a udržovat si vedoucí pozici na trhu inovativních komunikačních řešení.“

Do letošní soutěže IDEA bylo přihlášeno celkem 1517 příspěvků, reprezentujících 30 zemí z celého světa

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).