Hlavní navigace

Buly na ČT2 a ČT4 SPORT

[Tisková zpráva] Hokejový magazín Buly se od podzimu začne přesouvat na kanál ČT4 SPORT.

Sdílet

Podzimní hokejová sezóna přinese do programu České televize od 13. září změnu. Hokejový magazín s přímými přenosy Buly se začne pozvolna přesouvat na kanál ČT4 SPORT.

Veřejnoprávní médium však nechce přistoupit ke změně náhlé a příliš radikální. Ještě po přechodnou dobu tedy budou diváci sledovat Buly na ČT2. Tento kanál však nebude nadále podřizovat svůj program dění na ledové ploše bez limitu. Pokud dojde k prodloužení některého zápasu nad rámec 20. hodiny, tedy nad rámec začátku hlavního vysílacího času, přesune se zbytek přímého přenosu na ČT4 SPORT. Na ČT2 tak nedojde k nežádoucím časovým posunům, jejichž příznivci nejsou diváci, kteří se neřadí mezi sportovní fanoušky.

Česká televize postupně upravuje profily jednotlivých kanálů. Čím více se při přechodu od analogového na digitální pozemní vysílání blížíme ke stavu, kdy bude pokrytí digitálním signálem celoplošné, tím více bude na ČT2 ubývat pořadů se sportovní tématikou. Citlivě se tak realizuje koncepce, aby se sportu věnoval výhradně kanál ČT4 SPORT.

Pokud v některém regionu dosud není dostupné digitální pozemní vysílání všech veřejnoprávních kanálů, včetně právě ČT4 SPORT, Česká televize vyvíjí maximální úsilí a vynakládá značné investice, aby se tak v dohledné době stalo.

Děkujeme divákům magazínu Buly za pochopení a věříme, že v digitální budoucnosti zůstane Česká televize jejich jasnou prioritní volbou pro zážitky při sledování sportovních událostí na televizní obrazovce.