Hlavní navigace

Téma zítřejšího BUSINESS TUESDAY: Film a technologie

[Tisková zpráva] Zítra se v Praze uskuteční další ze série pravidelných akcí BUSINESS TUESDAY – setkání firemních i individuálních členů sdružení TUESDAY Business Network s odborníky na probírané téma. Tím tentokrát bude Film a technologie: Konec harddisků, nastupují optické sítě. Hosté se kromě jiného seznámí s aktivitami v oblasti podpory digitální postprodukce a uvidí reálné příklady z praxe. Partnerem setkání je akademické sdružení CESNET, které buduje a rozvíjí národní síť pro výzkum a vzdělávání CESNET2.

Sdílet

Akce začíná v 18 hodin v PwC BusinessCommu­nityCenter (Kateřinská 40, Praha 2). Během večera vystoupí i ředitel sdružení CESNET Jan Gruntorád. Sdružení CESNET bude dále zastupovat Michal Krsek, dalšími vystupujícími budou technický ředitel společnosti Universal Production Partners Ivo Marák, Petr Holub a Jiří Matela z Masarykovy univerzity v Brně, Felix Nevřela a Tomáš Srovnal ze společnosti CINEPOST a programový ředitel TUESDAY Business Network Nikola Rafaj.

TUESDAY Business Network je nezávislé členské sdružení, poskytující platformu pro setkávání a výměnu zkušeností technologických podnikatelů, investorů a IT profesionálů – konzultantů, zástupců médií, IT firem, inovátorů, dodavatelů, ale i uživatelů, kteří se zajímají o aktuální informace a trendy zejména v oblasti moderních technologií a inovací. Hlavním cílem TUESDAY Business Network je podporovat vznik a rozvoj malých a středních podniků, inovací a technologií v České republice a poskytovat prostor pro navazování nových obchodních příležitostí. TUESDAY Business Network vzniklo v roce 2004 a navázalo na aktivity celosvětové sítě First Tuesday (www.firsttues­day.com). Více o zítřejším setkání na: http://tuesda­y.cz/default.as­px?lang=1&sec­tion=226&even­t=361 .

Sdružení CESNET bylo založeno vysokými školami a Akademií věd ČR. V současnosti je financováno především z prostředků vládní Rady pro výzkum a vývoj a z prostředků svých členů. Sdružení se zabývá výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní gigabitovou optickou síť CESNET2 určenou pro výzkum a vzdělávání. Díky výzkumným aktivitám a dosaženým výsledkům sdružení CESNET reprezentuje Českou republiku v projektu budování panevropské sítě GÉANT2 a podílí se aktivně na jeho realizaci. Více na www.cesnet.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).