Hlavní navigace

Byl spuštěn virtuální WAP server

[Tisková zpráva]

Sdílet

LUKO CZECH NET přichází na trh s novou službou

Praha, 21.8.2000 – Společnost LUKO CZECH NET přichází na trh s novou službou – zřízením a provozem tzv. virtuálního WAP SERVERU.
"WAP SERVER je novinkou v naší nabídce internetových služeb, která je svým charakterem velmi podobná službě virtuální WEB SERVER, což je zřízení internetové adresy a prostoru na páteřní síti poskytovatele pro vlastní webovou prezentaci klienta. U WAP SERVERU se také zřizuje internetová adresa a diskový prostor pro prezentaci. Nejedná se o klasickou prezentaci WWW, ale o stránky určené pro prohlížení mobilními telefony " vysvětluje ředitel společnosti ing. Richard Koza.

Technologie WAP umožňuje lépe vybaveným mobilním telefonům zadání internetové adresy a následné prohlížení wapových dokumentů na příslušném WAP SERVERU. Servery společnosti LUKO CZECH NET nyní plně podporují nastavení tohoto rozhraní tak, aby na ně mohli zákazníci se zájmem o prezentaci tohoto druhu umístit své dokumenty. Samozřejmostí je zřízení adresy pod různými druhy domén – wap.firma.cz, wap.firma.com, wap.czn.firma­.cz apod.

Společnost LUKO CZECH NET je také připravena přijímat zadání přímo na tvorbu wapových dokumentů tak, jako dosud přijímala a realizovala profesionální webové prezentace. Podrobné informace získáte na www.czech.net nebo na tel. 02/20 285 111.

O společnosti LUKO CZECH NET:

Společnost LUKO CZECH NET vznikla jako jeden z prvních Internet Service Providerů v ČR a vybudovala rozsáhlou datovou síť Czech Net umožňující celorepublikový přístup k Internetu prostřednictvím pevných datových okruhů i komutovaných telefonních linek. Společnost LUKO CZECH NET je členem nadnárodního holdingu americké společnosti EUROWEB International Corp. (NADAQ:EWEB), která je předním poskytovatelem komplexních Internetových služeb se ve střední Evropě. Společnost LUKO CZECH NET se soustřeďuje na poskytování služeb firemní klientele a poskytuje široké spektrum Internetových služeb, od základních po vysoce specializované. Významnou část zákaznické obce tvoří uživatelé s vysokokapacitními přípojkami, předpokládající nadstandardní úroveň poskytovaných služeb.