V korporátním prostředí poskytuje software DisCryptor managementu firem monitorování využití pracovní doby zaměstnanců, prevenci před ztrátou firemních dat a další nástroje pro ochranu proti interním útokům z řad zaměstnanců nebo cizích osob. Produkt společným řešením hlavních bezpečnostních problémů poskytuje uživatelům synergické a uživatelsky mnohem jednodušší řešení interních hrozeb jako např. pokusy o zneužití či krádeže dat.
“Naším záměrem bylo poskytnout zákazníkům produkt pro ochranu jejich soukromí proti všem typům interních hrozeb, které tvoří 80 % reálných útoků na uživatele. Antiviry a firewally, které se v současé době používají jako synonyma pro ochranu dat, tuto komplexní ochranu nezaručí,” uvedl Jakub Mahdal ze společnosti COSECT.
DisCryptor jako jediný produkt na světě komplexně chrání uživatele proti zcizení dat z ukradených notebooků nebo médií, před cílenými krádežemi dat či podezřelou aktivitou zaměstnanců přes ochranu přístupových údajů a eliminaci digitálních stop, které může firma v počítačích zanechávat, až po ochranu proti programům, které cíleně kradou údaje zadávané na klávesnici. To vše DisCryptor integruje do jediného produktu, což z něj dělá unikátní software, který disponuje jednoduše ovladatelným rozhraním a minimálními nároky na znalosti uživatele nebo správce.
V domácím prostředí DisCryptor zajišťuje uživateli kontrolu nad ochranou digitálního soukromí své rodiny. Software také umožňuje rodičům plnou kontrolu užívání počítače jejich dětmi, po čemž dnes volá řada rodičů především kvůli volnému přístupu na řadu webových stránek. Produkt DisCryptor je jako první na světě k dispozici pro osobní a nekomerční využití zcela zdarma.
„Jednou z příčin uvedení nového produktu je i fakt, že se nám dostává dlouhodobé a profesionální podpory od Jihomoravského inovačního centra, v jejichž inkubátoru sídlíme. Při vývoji nám konzultanti JIC pomohli s klíčovými byznys otázkami a s financováním marketingových aktivit, bez kterých by nám trvalo uvedení nových produktů na trh o 6 měsíců déle,“ doplnil Jakub Mahdal.
Odkazy:
wwwmojesoukromi.cz (videoportál, uživatel může zhlédnout, jak jednoduše se s programem pracuje)
www.discryptor.cz (více informací, stažení demoverzí produktů)
COSECT
Společnost COSECT® (zkratka z Computer Security Technologies s.r.o.) se zaměřuje na vývoj a poskytování softwarových produktů spadajících do oblasti datové ochrany soukromí a prevence ztráty dat (data loss prevention). Od roku 2003 vyvíjí produkt DisCryptor®, který spolehlivě chrání soukromí svých klientů. Výzkum a vývoj realizuje ve spolupráci s brněnskými univerzitami. Společnost vznikla původně jako studentský projekt, který získal podporu Jihomoravského inovačního centra. Od roku 2006 firma sídlí v VUT inkubátoru JIC a pro svůj rozvoj využívá jejich služeb.
Jihomoravské inovační centrum (JIC)
Cílem Jihomoravského inovačního centra (JIC) je vytvářet komplexní infrastrukturu pro podporu inovačního podnikání a stát se předním poskytovatelem podpory inovativním firmám v Evropě. Podporuje inovativní firmy, studenty s originálními nápady, výzkumné pracovníky a vynálezce. JIC napomáhá mnoha projekty spolupráci mezi inovačními firmami a výzkumnými pracovišti. Jihomoravské inovační centrum provozuje dva technologické inkubátory a jeden biotechnologický.
Pro inkubované firmy zajišťuje Jihomoravské inovační centrum finance, prostory, poradenství, kontakty, propagaci i PR a pomoc při transferu technologií. Za dobu šesti let takto pomohlo vzniknout pěti desítkám firem, z nichž již 18 inkubační program úspěšně ukončilo.