Hlavní navigace

CA Technologies jmenována lídrem v oblasti softwaru pro řízení uhlíkových emisí a energií

[Tisková zpráva] ISLANDIA, N.Y., prosinec 2010 – Společnost CA Technologies oznámila, že byla jmenována lídrem v oblasti poskytovatelů software pro řízení energií a redukci emisí oxidu uhličitého. Tohoto významného ocenění se jí dostalo od společnosti Verdantix, což je nezávislá analytická společnost, specializující se na udržitelné směry podnikání a hodnocení tržních příležitostí.

Sdílet

Verdantix vydal zprávu „Zelený  kvadrant: Software pro řízení emisí a energií, 2010“ („Green Quadrant: Carbon and Energy Management Software, 2010“), která hodnotí společnosti nabízející energetický software, jejich nabídku, tržní dynamiku, reference i dosavadní zkušenosti.

„CA Technologies vyšla jako vítěz mezi dodavateli uhlíkového a energetického software,“ říká CEO Verdantixu David Metcalfe. „Mluví pro ně celosvětová působnost, inovativní technologie i strategická vize udržitelnosti, což vše přispívá k oblíbenosti CA ecoSoftware u korporátních zákazníků.“

Podle této zprávy CA Technologies vyčnívá nad jinými společnostmi zejména  
v oblasti inovativního projektového a portfolio managementu. Společnost byla také oceněna pro dynamiku svého rozvoje a kvalitu poskytované podpory. Zpráva říká i to, že „firmy mající velké ambice v oblasti udržitelného rozvoje by se měly obrátit na silného poskytovatele software s nejlepšími organizačními zdroji, IT implementačním know-how i silnou zákaznickou podporou, která je dostatečná pro nasazení software velkého rozsahu.“

Řešení CA Technologies CA ecoSoftware je navrženo tak, aby pomáhalo organizacím omezovat emise oxidu uhličitého, řídit spotřebu přírodních zdrojů, snižovat náklady na energie a dosahovat environmentál­ních cílů. 

CA ecoSoftware pomáhá  společnostem s těmito oblastmi:

  • Udržitelný rozvoj: Dává do souladu iniciativy udržitelného rozvoje a cílů organizace, monitoruje projekty a sleduje pokrok vyjádřený prostřednictvím klíčových ukazatelů výkonnosti (KPI), to vše s cílem lepšího řízení programů udržitelného rozvoje.
  • Řízení uhlíkových emisí: Pomáhá zvyšovat efektivitu organizace a omezovat její dopad na životní prostředí měřením, reportingem a analýzou emisí uhlíkových plynů, spotřeby energie i náročností na další přírodní zdroje.
  • Hodnocení dopadů na životní prostředí: Zhodnocuje efektivitu a výkonnost podniku i jeho dodavatelského řetězce, a to s použitím webových průzkumů pro analýzy a reporting.
  • Provozní management energií: Je pomocným nástrojem při snižování nákladů, a to díky měření, reportování a monitorování spotřeby energií i dalších zdrojů prostřednictvím shromažďováním dat v reálném čase  
    z různých měřičů a senzorů v budovách a datových centrech.

„Toto uznání naší vedoucí pozice v oboru software pro omezování a řízení emisí a spotřeby elektrické energie vnímáme jako potvrzení výborné práce, kterou odvádíme při poskytování inovativních technologií zákazníkům. Ty jim pomáhají zvládat dnes stále patrnější obtíže spojené s udržitelným rozvojem,  
s energetickými omezeními a náklady na přírodní zdroje,“
říká Terrence Clark, generální ředitel divize CA ecoSoftware společnosti CA Technologies.  
„CA ecoSoftware pomáhá organizacím sladit udržitelný rozvoj s ekonomickým úspěchem, automatizovat procesy napříč geografickými i funkčními hranicemi i urychlit jejich iniciativy pro úsporu energií a enviromentální ohleduplnost.“

CA Technologies nabízí CA ecoSoftware nejen svým zákazníkům, ale i sám výrobce jej používá ke sledování, řízení i monitoringu vlastních programů udržitelného rozvoje. Díky svému odhodlání jednat jako společnost ohleduplná  
k životnímu prostředí byla nedávno CA Technologies zařazena mezi  
50 ‚nejzelenějších‘ společností z 500 firem hodnocených americkým časopisem Newsweek, byla také jmenována Maplecroft Climate Innovation Index Leaderem.

Pro více informací o řešení  CA Technologies pro řízení emisí a spotřeby energií  navštivte: 

Celá zpráva „Green Quadrant: Carbon and Energy Management Software 2010“ je k dispozici klientům společnosti Verdantix na adrese www.verdantix­.com.

O společnosti CA Technologies 

CA Technologies (NASDAQ: CA) je společnost zabývající se vývojem softwaru a řešení pro IT management, která má zkušenost ze všech IT prostředí –  od mainframů a distribuovaných prostředí až po ta virtuální či cloud. CA Technologies spravuje a zabezpečuje IT prostředí a svým zákazníkům umožňuje poskytování pružnějších IT služeb. Inovativní produkty a služby společnosti CA Technologies poskytují vhled a kontrolu nezbytnou pro podporu obchodní agilnosti IT organizací. Většina společností z žebříčku Global Fortune 500 při správě svých IT ekosystémů spoléhá na řešení CA Technologies. Pro více informací navštivte CA Technologies na adrese www.ca.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).