Hlavní navigace

CA Technologies získala společnost Torokina Networks

[Tisková zpráva] Telekomunikační operátoři tak budou mít k dispozici komplexní nástroj pro správu svých interních i externích sítí orientovaných k zákazníkům.

Sdílet

ISLANDIA, N.Y., březen 2011 – Společnost CA Technologies (NASDAQ:CA) ohlásila akvizici soukromě vlastněné společnosti Torokina Networks se sídlem v australském Sydney. Jde o přední společnost v oboru špičkových telekomunikačních managementových řešení pro poskytovatele 2G, 3G, 4G i Long Term Evolution (LTE) telekomunikačních služeb po celém světě.

Společnosti CA Technologies a Torokina Networks spolu již předtím spolupracovaly jako partneři a nezávislí  prodejci. Torokina Networks, včetně zaměstnanců, je nyní  součástí Service Assurance divize CA Technologies.

Tato akvizice umožní CA Technologies rozšířit dále podporu svého portfolia nástrojů pro zajištění  služeb (service assurance) prostřednictvím pokročilých síťových zařízení a vybavení, které využíva­jí poskytovate­lé  telekomunikačních služeb (CSP – Communications service provider) v prostředí rychle rostoucích hlasových i datových služeb.

„V sázce jsou miliardy dolarů, takže telekomunikační operátoři dobře chápou, že uspokojování potřeb zákazníků je jejich prvořadou prioritou,“ říká Christopher Cook, ředitel service assurance společnosti CA Technologies. „Zároveň potřebují zajistit optimální výkon interních sítí. Díky kombinaci technologie a zkušeností Torokina Networks s našimi stávajícími service assurence řešeními může nyní CA Technologies nabídnout jedno komplexní řešení pro CSP, které jim pomůže dodávat optimalizované služby i síťovou dostupnost jak směrem ke svým zákazníkům, tak interním uživatelům.“

Telekomunikač­ní operátoři dnes musí řešit černé problémy, mezi nimi ten, že postupně  se značně zvýšil rozdíl mezi správou externí sítě, tj. té pro poskytování služeb zákazníkům, a sítě interní, které slouží pro vnitřní potřeby společnosti. Ty nejednou vyžadují použití různých nástrojů, efektivně pak paralelní struktury IT managementu.

Kombinované service assurance řešení je již v této chvíli k dispozici zákazníkům, kterým tak dává k dispozici spojení CA Infrastructure Management portfolia a produktů Torokina Networks. CA Technologies také rozšířila svůj tým specialistů pro nasazení aplikací o profesionály z Torokina Networks, který mají bohaté zkušenosti s rozsáhlými síťovými systémy světových poskytovatelů telekomunikací.

„Problém s většinou nástrojů pro management a řízení problémů je, že mají omezené počáteční možnosti vyžadující další úpravy, navíc spravují jen část sítě,“ říká Dilshan Perera, hlavní architekt systémů novozélandské společnosti TelstraClear, která patří k předním zákazníkům Torokina Networks. „Aby řešení pro řízení výkonu a chybovosti sítě fungovalo v IP i v non-IP sítích a systémem end-to-end, to vyžaduje značné časové i finanční investice. Spojení CA Technologies-Torokina nabízí jednotné řešení, která toto vše překová v jednom uceleném balíku.“

Použití jednoho řešení  ke správě zákazníkům poskytovaných služeb i interních IT operací pomáhá telekomunikačním operátorům snižovat náklady a zvyšovat efektivnost, protože mohou k obojímu používat sdílené prostředky a snižovat výskyt řídicích duplicit.

„Soukromá i firemní poptávka po mobilních datových službách stále roste. Ať už jde o e-mail, on-line video, sociální sítě, všechny tyto služby vyžadují více a více datových kapacit s vysokou mírou dostupnosti. To vede poskytovatele telekomunikačních služeb k investicím do rychlejších způsobů komunikace ve 3G a 4G/LTE sítích, které často přinášejí pro management nové výzvy,“ říká Elisabeth Rainge, programová ředitelka Network Software společnosti IDC. „Tyto společnosti jsou zároveň pod tlakem, aby spojily do kompaktního celku sítě poskytující služby koncovým zákazníkům s interní infrastrukturou, to s cílem zvýšit efektivitu a udržet pod kontrolou náklady. Firemní akvizice, jako je tato CA Technologies, pomáhají nabídnou řešení podporující řízení interní i externích sítí v jednom ucelením balíku.“

Akvizice je výsledkem service assurance strategie CA Technologies, která se zaměřuje na tři klíčové oblasti: řízení výkonu aplikací (APM – application performance management), správu infrastruktury (IM – infrastructure management) a řízení služeb (SOM – service operations management).

  „Poskytovatelé te­lekomunikačních služeb čelí mnoha potížím s tím, jak se rozrůstá  kvantita i kvalita infrastruktury nutná  k uspokojení ná­roků na datové  přenosy,“ říká  Chris Gibbs, bývalý vice prezident zahraničních prodejů a činností v Torokina Networks, nyní vice prezident prodeje komplexních řešení v CA Technologies. „CA Technologies service assurance portfolio má u zákazníků dobrý zvuk a nyní je navíc nově zkombinováno s technologií Torokina. Tím se CSP dostává do rukou komplexní řešení pro integrovanou správu jejich interní i externí datové sítě.” 

O společnosti CA Technologies 

CA Technologies (NASDAQ: CA) je společnost zabývající se vývojem softwaru a řešení pro IT management, která má zkušenost ze všech IT prostředí –  od mainframů a distribuovaných prostředí až po ta virtuální či cloud. CA Technologies spravuje a zabezpečuje IT prostředí a svým zákazníkům umožňuje poskytování pružnějších IT služeb. Inovativní produkty a služby společnosti CA Technologies poskytují vhled a kontrolu nezbytnou pro podporu obchodní agilnosti IT organizací. Většina společností z žebříčku Global Fortune 500 při správě svých IT ekosystémů spoléhá na řešení CA Technologies. Pro více informací navštivte CA Technologies na adrese www.ca.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).