Hlavní navigace

CA uvadi novou verzi reseni IAM

[Tisková zpráva] Praha, 19. prosince 2006 – Společnost CA představuje novou verzi řešení pro správu identity a přístupu (IAM – Identity and Access Management), která organizacím minimalizuje rizika a současně snižuje náklady na provoz IT.

Sdílet

Řešení CA IAM prostřednictvím automatizované a centralizované správy pravidel sjednocuje a zjednodušuje správu celopodnikového zabezpečení. Řešení v sobě zahrnuje v dané kategorii nejlepší produkty a zajišťuje komplexní, modulární a škálovatelné funkce správy identity a přístupu. Mezi vylepšení nové verze patří plošnější distribuce identity, správa silného zabezpečení, rozšířená obsluha uživatelů a lepší podpora virtualizace.

Nová verze CA IAM přináší inovované aplikace a nové funkce, mimo jiné:

eTrust SiteMinder 6.0 SP5 – Vylepšená distribuce identity přináší podporu Microsoft Active Directory Federation Services (ADFS) a zavádí nový „federation end point” – obě novinky zjednodušují sestavování zabezpečených obchodních partnerství. Nová verze rovněž zjednodušuje využití silnějších forem autentifikace – jako jsou tokeny, smartkarty a biometrická zařízení – a jejich zapojení do správy pravidel přístupu. Dále nabízí flexibilnější podporu prostředí s jednotným přihlášením (SSO – single sign-on), když dovoluje jednoduché přiřazení aplikací z různých částí podnikového systému do skupin, tzv. zón SSO a využití stejné infrastruktury eTrust SiteMinder.

CA Identity Manager 8.1 SP1 – Nové konektory sjednocují a zjednodušují administraci interních a externích uživatelů a jejich oprávnění – včetně konektoru systému ActivIdentity Card Management System (CMS), který zapojuje karetní systém do centrálního podnikového systému poskytování a rušení oprávnění. Další novinkou je vývoj konektorů RDBMS systémem „point-and-click“.

eTrust Access Control 8 SP1 – Tato komponenta řeší rostoucí potřeby zákazníků v oblasti virtualizace serverů a podporuje Solaris 10 Zones a VMware ESX Server. Dále umožňuje konzistentní správu zabezpečení napříč virtuálními operačními systémy a hostitelskými hardwarovými systémy. Vylepšená správa a výkaznictví pomáhají při prosazování odpovídajících pravidel přístupu.

eTrust Single Sign-On 8.1 – Nová verze zajišťuje konzistentní přístup k uživateli a umožňuje jednotné přihlášení ke klientským aplikacím, i když počítač právě není připojen do sítě. Toto ocení zejména firmy s větším množstvím mobilních pracovníků. Jednoduchá integrace systémů eTrust Single Sign-On a eTrust SiteMinder zákazníkům přináší nejucelenější řešení jednotného přihlášení na trhu, které pokrývá webové, klient-server a mainframové aplikace. CA Embedded Entitlements Manager 8.2 – Díky této komponentě, dříve označované jako IAM Toolkit, mohou zákazníci zahrnout systém řízení bezpečnostních pravidel CA do svých interně vyvíjených aplikací. Mezi novinky patří:

  • Užší integrace s řešeními správy přístupu, umožňující použití jednotného přihlášení SSO napříč celým podnikem, včetně aplikací využívajících CA Embedded Entitlements Manager.
  • Doplnění podpory standardů XACML, SAML a SPML, která zlepšuje interoperabilitu s autentifikačními systémy, administrací uživatelů a správou pravidel přístupu třetích stran.
  • Možnost použít knihovny C#, kromě stávajících Java a C++, a zajistit externí správu pravidel zabezpečení pro interně vyvíjené aplikace.

„Nejefektivnějším a nejvýhodnějším způsobem správy uživatelských práv v celém podniku je přenechat správu identit, přístupu a oprávnění jednomu centralizovaném podnikovém systému IAM,“ říká Peter Dulay, Senior Consultant pro bezpečnost ve společnosti CA v České republice. „Ucelené centralizované řešení od společnosti CA řeší rostoucí potřeby v oblasti řízení správy identity a přístupu v rozsáhlých moderních podnicích.“

Společnost CA úzce spolupracuje s klíčovými systémovými integrátory při podpoře organizací zavádějících robustní systémy řízení identity a přístupu postavené na CA IAM řešení.

„Mnoho firem má problémy s dodržováním předpisů, zlepšováním správy a snižováním nákladů na řízení zabezpečení, a to zvláště pokud zároveň chtějí zpříjemnit život koncovým uživatelům,“ říká Deborah Goldenová, ředitelka společnosti Deloitte & Touche. „Kombinace uceleného řešení IAM společnosti CA se špičkovými znalostmi, postupy a metodologiemi Deloitte & Touche v této oblasti může organizacím pomoci naplnit tyto důležité a často protichůdné potřeby.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).