Hlavní navigace

ČAEK bilancovala uplynulý rok

[Tisková zpráva] Asociace udělila výroční ceny za rok 2007

Sdílet

V Praze dne 24. ledna 2008 Česká asociace elektronických komunikací o. s. (ČAEK) se na své poslední valné hromadě zabývala hodnocením přínosu svých členů a významných jednotlivců k rozvoji moderních technologií přenosu rozhlasového a televizního vysílání.

Na základě rozhodnutí valné hromady ČAEK udělila výroční ceny asociace za rok 2007 akciové společnosti UPC Česká republika a řediteli společnosti SELF servis se sídlem v Brně Janu Dašovskému za jejich aktivní přínos k rozvoji digitálního vysílání v kabelových systémech v České republice. Ocenění převzali zástupci UPC a Jan Dašovský při novoročním společenském podniku, který včera ČAEK uspořádala.

„Kabelové systémy jsou důležitou platformou rozvoje digitálního vysílání v ČR a asociace chtěla svým rozhodnutím ocenit společnost a jednotlivce, kteří se zřetelně podílejí na společném úspěchu, jímž je téměř 140 tisíc domácností, kterým kabelové systémy dodávají digitální televizní vysílání,“ odůvodnil rozhodnutí ČAEK její prezident Zdeněk Vaníček.

Programová konference ČAEK v tomto roce, která se bude rovněž zabývat otázkou digitálního vysílání nejen v kabelových systémech, ale i prostřednictvím satelitního vysílání a mobilních komunikačních sítí, se bude konat 6. května 2008.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).