Hlavní navigace

Společnosti Canon a HP budou společně nabízet bezkonkurenční tisková kancelářská řešení

[Tisková zpráva] Zákazníci získají výhody špičkových a technologicky vyspělých multifunkčních zařízení Canon, včetně servisu a technické podpory, a současně špičkových řešení HP pro síťový tisk, správu tiskáren a workflow

Sdílet

TOKIO, Japonsko a PALO ALTO, Kalifornie, 14. září 2009 – Společnosti Canon Inc. (NYSE: CAJ) a HP (NYSE: HPQ) dnes oznámily rozšíření své aliance za účelem společného prodeje a distribuce nové řady multifunkčních kancelářských zařízení, v rámci které budou nabízet to nejlepší od obou společností: Špičková multifunkční zařízení Canon a vynikající řešení HP pro podnikový tisk a zpracování obrazu.

Nová aliance je založena na dosavadních obchodních vztazích společností Canon a HP, kterým umožní nabízet zákazníkům novou třídu tiskových řešení s podporou internetu, při nichž budou využita špičková multifunkční zařízení Canon a přední řešení HP pro správu těchto zařízení, integraci IT a workflow. Díky podstatně rozšířené nabídce softwaru a služeb s podporou EDS, a HP company, řízených tiskových služeb od HP a globálního servisu a podpory Canon získají podnikoví zákazníci přístup k nejkomplexnější nabídce v odvětví, která jim umožní dosahovat vyšší efektivity a snižovat náklady.

Tato aliance se týká současných i budoucích produktů od obou společností. Zákazník tak dosáhne větší kompatibility svého strojového parku v rámci celé infrastruktury kancelářských tiskových zařízení. Canon a HP dále získají výhodu v podobě přístupu k softwarovým produktům pro správu zařízení do partnerské společnosti i dalších dodavatelů, a to včetně Canon imageWARE Enterprise Management Konsole, Canon MEAP, HP Web Jetadmin a HP Open Extensibility Platform. Rozšířené portfolio produktů a služeb bude nabízeno zákazníkům v Severní Americe a Evropě a také globálním zákazníkům sídlícím v těchto regionech.

„Očekáváme, že díky nové alianci s HP budeme schopni nabízet všestranná a výkonná multifunkční zařízení Canon většímu počtu zákazníků, uvedl Masaki Nakaoka, managing director a chief executive, Office Imaging Products Operations, Canon Inc. „Jsme přesvědčeni, že tato iniciativa přinese maximální výhody zákazníkům obou společností a současně předznamená další úspěšný rozvoj jak Canonu, tak HP.“

„Společnost HP má již řadu let vedoucí postavení na trhu produktů, softwaru, služeb a řešení pro tisk a zpracování obrazu určených velkým organizacím z celého světa, kterým tak umožňuje zvyšovat efektivitu tiskových a obrazových procesů bez snížení spolehlivosti, kvality a profesionálního zpracování dokumentů,“ poznamenal David Murphy, senior viceprezident, Imaging and Printing Group, HP. „Díky rozšíření našeho partnerství se společností Canon budeme moci zákazníkům nabízet hodnotnější a komplexnější řešení, která jim umožní zvyšovat produktivitu tisku a zpracování obrazu a celkově zlepšit podniková workflow.“

O společnosti Canon Inc.
Canon Inc. (NYSE: CAJ) je společnost se sídlem v Tokiu, v Japonsku, která je předním světovým dodavatelem profesionálních i spotřebních systémů pro práci s obrazem a informacemi. Rozsáhlý sortiment společnosti Canon je tvořen kopírkami, inkoustovými i laserovými tiskárnami, fotoaparáty, video zařízením, lékařskými přístroji a polovodiči. Společnost Canon zaměstnává celosvětově přibližně 160 000 zaměstnanců a má výrobní závody a obchodní zastoupení v Japonsku, na americkém kontinentě, v Evropě, Asii a Oceánii, a dále síť výzkumných a vývojových pracovišť v USA, Evropě, Asii a Austrálii. Ve fiskálním roce 2008 (ukončeném 31. prosince 2008) dosáhly čisté konsolidované tržby společnosti Canon výše 44,99 miliard dolarů (při kurzu ¥91 = US$1). Navštivte webové stránky společnosti Canon na adrese: www.canon.com/in­dex.html.

O společnosti HP
Společnost HP je předním světovým dodavatelem technologií, který individuálním i podnikovým zákazníkům usnadňuje využívání technologických produktů, mezi něž patří tisková řešení, osobní počítače, software, služby a IT infrastruktury. Víc informací najdete na stránkách HP (NYSE: HPQ) na adrese http://www.hp.com/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).