Hlavní navigace

Canon bude sponzorovat World Press Photo další tři roky

[Tisková zpráva] PRAHA, 19. listopadu 2009 – Společnost Canon dnes oznámila prodloužení dohody o sponzorování nadace World Press Photo na další tři roky. Zahájila tím novou etapu v již osmnáctiletém partnerství při propagaci profesionality a kvality v oblasti fotožurnalistiky.

Sdílet

World Press Photo je nezávislá a nezisková organizace založená v roce 1955, která pořádá celosvětově nejprestižnější soutěž v reportážní fotografii. Soutěže se účastní tisíce fotografů z celého světa, kteří zde prezentují často jedinečné snímky informující o globálních problémech a událostech.

Profesionální fotografové, kteří vyžadují odolné a kvalitní vybavení, pracují s produkty společnosti Canon. Rainer Fuehres, Head of Canon Consumer Imaging, Europe, uvedl: „Canon je poctěn možností i po osmnácti letech nadále pokračovat ve spolupráci s prestižní organizací, jakou právě je World Press Photo. Protože fotografie zasílané do této soutěže nám všem umožňují získat nový pohled na řadu významných světových událostí.“

Lillan Baruch, Executive Board Member, World Press Photo dodává: „Jsme rádi, že se Canon rozhodl prodloužit naše již osmnáct let trvající partnerství o další tři roky. V současné obtížné ekonomické situaci je naše organizace úzce svázána s fotografickém průmyslem. V následujících letech se chystáme zintenzivnit naší spolupráci se společností Canon a posunout ji na další úroveň.“

Loňského ročníku soutěže se zúčastnilo přes 5 000 profesionálních fotografů ze 124 zemí, kteří předložili více než 96 000 fotek v 10 kategoriích. Vítězství získala fotografie Američana Anthonyho Suaua. Je na ní zobrazen ozbrojený policista při prohlídce domu, jehož obyvatelé byli vystěhováni z důvodu neplacení hypotéky. Vítěz soutěže World Press Photo of the Year 2009 bude vyhlášen 12. února 2010.

O společnosti Canon Europe
Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese www.canon-europe.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).