Hlavní navigace

Canon je čtvrtý v žebříčku Nejhodnotnějších japonských značek

[Tisková zpráva] PRAHA, 14. července 2010 – Společnost Canon, světový lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, obhájila čtvrtou pozici v japonském žebříčku „Best Global Brands 2010“ společnosti Interbrand, který každoročně představuje 30 nejúspěšnějších japonských značek.

Sdílet

V žebříčku jsou oceněny značky, kterým se v konkurenčním prostředí podařilo získat a udržet celosvětově silnou pozici. Pro zařazení do žebříčku musí všechny společnosti splňovat následující kritéria: Značka musí pocházet z Japonska, musí být uvedena na tokijské burze, generovat alespoň třetinu příjmů mimo Japonsko a musí být všeobecně známá.

V letošním roce, dle hodnocení společnosti Interbrand, zůstala hodnota značky Canon stejná jako v roce 2009, což je 10,469 miliard dolarů. Jako jedna z mála tak vzdoruje trendu, protože celkem 24 firem ze žebříčku zaznamenalo pokles hodnoty značky.

James Leipnik, šéf komunikace Canon Europe, říká: „Udržení silné pozice i navzdory těžké ekonomické situaci je bezesporu velký úspěch. Proto budeme v této cestě i nadále pokračovat. Podniky i koncoví uživatelé vždy získají, co od naší značky očekávají. Špičková zobrazovací řešení, která podporují kreativitu a rozvíjí jejich vlastní vášeň pro sílu obrazu.“

Značky jsou seřazeny společností Interbrand podle jejich hodnoty, která zahrnuje procenta příjmů vázáné na značku, význam značky pro spotřebitele při výběru produktů a pravděpodobnost budoucích příjmů vázaných na značku založených na běžných faktorech jako je pozice na trhu, stabilita a globálním působení.

O společnosti Canon Europe
Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese www.canon-europe.com.