Hlavní navigace

Canon obhájil zelené ISO

[Tisková zpráva] Certifikace podle normy ISO 14001 potvrzuje dlouhodobý ohled společnosti k životnímu prostředí. Zelené milníky Canon: od roku 1978 do současnosti

Sdílet

Praha, 26. srpna, 2008 – České zastoupení společnosti Canon, lídra v oblasti digitálního zpracování obrazu, oznámilo certifikaci podle normy ISO 14001. Tato norma specifikuje požadavky na systém řízení péče o životní prostředí. Certifikát získal Canon CZ od SGS, největší světové inspekční, verifikační testovací a certifikační společnosti.

„Canon si dlouho dobu uvědomuje nutnost ochrany životního prostředí a v této oblasti se silně angažuje. Například v roce 1990 jsme byli první společností na světě, která začala se zpětným odběrem a recyklací tonerových cartridgí“ uvádí Radka Palánová, Corporate Marketing and Communication Manager. „Certifikace podle ISO 14001 je logickým pokračováním našich dlouholetých aktivit, směřujících k ochraně životního prostředí a zahrnujících i generální partnerství všech čtyř českých národních parků.“

V rámci svých ekologických aktivit se společnost Canon zaměřuje na vývoj technologií a výrobu produktů, přičemž bere v úvahu ekologické aspekty i pro fázi, kdy jsou produkty používány spotřebiteli.

Zelené milníky společnosti Canon
1978: V Německu zaveden systém certifikace Modrý anděl pro označování ekologických produktů, certifikace Modrý anděl přiznána prvním produktům Canon.

1983: Společnost Canon zavedla systém environmentálního účetnictví a od té doby usiluje o snížení emisí oxidu uhličitého (CO2). Emise z osobních vozidel snížila stanovením emisního stropu CO2 pro celý vozový park a pronajaté vozy používané v Evropě.
1988: Canon představil svoji podnikovou filozofii „kyosei“ – společně žít a pracovat pro obecné blaho.
1990: Canon se stal první společností na světě, která začala se zpětným odběrem a recyklací tonerových cartridgí, vyvinul vlastní evropský systém recyklace cartridgí.
1992: Společnost Canon začala provádět renovaci opotřebovaných kopírovacích strojů.
1995: společnost Canon získala certifikaci na mezinárodní environmentální normu BS7750 (předchůdce současné ISO-14001) pro výrobní závod Ami a Ueno a stala se tak první japonskou společností, která si tuto důležitou certifikaci zajistila.
1997: Canon vydal směrnice Canon Green Procurement Standards, vlastní normy pro obstarávání zdrojů, které prosazují nákup součástí a materiálů s mírnějším ekologickým dopadem na životní prostředí.
2000: Při výrobě kopírek Canon byla zavedena techniku vícekomponentního vstřikování, která umožňuje vyrábět kryty tiskáren s 30% podílem recyklovaného plastu.
2003: V rámci společnosti Canon vznikal divize řízení auditů skupiny (Group Audit Management Division), která dohlíží na interní ekologické audity společnosti.
2005: Canon nakupuje o 22 % plastu méně než v roce 2003.
2005: 46 provozoven společnosti Canon v Evropě a Japonsku získává certifikaci ISO14001.
2006: Canon začal uplatňovat politiku environmentálních auditů pro celou skupinu a ustanoveními své Ekologické charty (Environmental Charter) se řídí ve všech svých aktivitách.
2006 Canon CZ se zapojil do celostátního kolektivního systému odděleného sběru, zpětného odběru, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu provozovaného neziskovou společností ASEKOL s.r.o.

O společnosti Canon Europe
Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií. Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937 a téměř 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě. Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese www.canon-europe.com.