Hlavní navigace

Canon PIXMA MP495 a PIXMA MP280 – stylový design, špičkové funkce a dobrá cena

[Tisková zpráva] PRAHA, 19. srpna 2010 – Společnost Canon dnes představila nová zařízení PIXMA MP495 a PIXMA MP280 – multifunkční tiskárny s vynikající kvalitou obrazu Canon, špičkovými funkcemi a parametry a snadnou obsluhou, navíc za mimořádně příznivou cenu – jsou dokonalým řešením pro spotřebitele, kteří se chystají pořídit si takové zařízení poprvé, studenty a rodiny. Oba nové modely disponují unikátní funkcí tisku fotografií z Full HD videa (Full HD Movie Print Function) a díky dodanému softwaru Easy-PhotoPrint EX umožňují přímý přístup na populární server pro sdílení fotografií Flickr®. PIXMA MP495 má navíc integrované Wi-Fi rozhraní, díky němuž je k současnému datu nejlevnějším bezdrátovým zařízením na trhu.

Sdílet

Fotografie nebo video – zachyťte a vytiskněte každý detail
Díky revoluční funkci tisku fotografií z Full HD videa (Full HD Movie Print Function) mohou uživatelé na zařízeních PIXMA MP495 a PIXMA MP280 snadno tisknout fotografie vzácných okamžiků zachycených na Full HD videozáznamech pořízených digitálními zrcadlovkami Canon a na HD videu nasnímaném kompaktními digitálními fotoaparáty Canon. Technologie zdokonalení snímků z videa (Movie Frame Enhancement) zajistí optimální kvalitu každého snímku tím, že jej automaticky analyzuje a na základě získaných výsledků provede náležité zvýšení rozlišení a snížení úrovně obrazového šumu.

Snadná obsluha, vysoká rychlost a dokonalý detail
PIXMA MP495 i PIXMA MP280 tisknou vysoce kvalitní fotografie a dokumenty mimořádnou rychlostí. Ve výchozím režimu nastaveném výrobcem PIXMA MP280 vytiskne bezokrajovou fotografii formátu 10×15 cm v kvalitě fotolaboratoře přibližně za 43 sekund a pro tisk dokumentů nabízí rychlost tisku ISO ESAT cca 8,4 obr./min v černobílém režimu a cca 4,8 obr./min v barvách*. PIXMA MP495 předvádí stejně působivý výkon, kdy bezokrajovou fotografii formátu 10×15 cm vytiskne přibližně za 41 sekund a při tisku dokumentů dosahuje rychlosti ISO ESAT cca 8,8 obr./min černobíle a cca 5,0 obr./min v barvách.

PIXMA MP495 a PIXMA MP280 používají kazety Canon FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), které jsou zárukou perfektního tisku detailů díky tiskovým tryskám produkujícím 2pikolitrové kapičky inkoustu. S maximálním rozlišením tisku 4800 dpi pak obě multifunkční zařízení zajišťují vysoce kvalitní tisk krásných fotografií bez viditelné zrnitosti. Běžné nedostatky fotografií, jako je například podexponování, pak automaticky opraví technologie Auto-Photo Fix II.

Sofistikovaný software
Praktický software Canon Easy-PhotoPrint EX nabízí uživatelům široké možnosti pro tvůrčí vyžití při práci s jejich oblíbenými snímky. Kromě celé řady voleb, které uživatelům poskytuje pro tisk fotografií, tvorbu kalendářů a alb z jejich vlastního archivu, jim umožňuje přístup na server Flickr, na němž mohou prohlížet a vyhledávat veřejně přístupné fotografie, importovat je a tisknout.

Software Easy-WebPrint EX pak nabízí inteligentní funkce pro snadný tisk webových stránek, kdy uživatelé mohou vybrat, vyjmou a sloučit obsah z různých webových stránek do jednoho dokumentu nebo jej upravit tak, aby se vešel na jednu stránku, či z něj vytvořit brožuru.

Intuitivní a inteligentní funkce
Ovládání multifunkčních tiskáren PIXMA MP495 a PIXMA MP280 navržených s ohledem na uživatele je neuvěřitelně snadné a stejně snadné je i použití široké škály kreativních funkcí, jimiž oba modely disponují. Obě tiskárny jsou vybaveny novým ovladačem Canon Solution Menu EX s přehledným systémem obrázkových ikon, který zjednodušuje navigaci softwarem a výběr funkcí. Umožňuje rovněž přizpůsobení plochy podle potřeb uživatele, kdy se na ploše zobrazují nejčastěji používané položky a uživatel k nim má okamžitý a snadný přístup.

Oba modely mají režim automatického skenování (Auto Scan Mode), po jehož aktivaci pro mimořádně kvalitní naskenování předlohy stačí jediné kliknutí. Funkce rychlého spuštění Canon Quick Start pak umožňuje prakticky okamžité uvedení zařízení do chodu. Funkce přímého skenování do PDF (Scan to PDF) nabízí možnost rychlého převodu papírových dokumentů do elektronické podoby a technologie Auto Document Fix zajišťuje vysokou kvalitu skenování tím, že provádí automatickou analýzu obrazu a korekci obrazových dat v každé jeho části.

PIXMA MP495 a PIXMA MP280 budou v oblasti EMEA v prodeji od září 2010.

O společnosti Canon Europe
Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese www.canon-europe.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).