Hlavní navigace

Canon představuje nový projektor XEED SX800

[Tisková zpráva] Amstelveen, Nizozemsko, 8. ledna 2009: Společnost Canon uvádí na trh nový projektor XEED SX800, jímž zpřístupňuje trh s projektory s vysokým rozlišením široké obci uživatelů. SXGA+ projektor základní úrovně XEED SX800 nabízí vysoké rozlišení a mimořádně kvalitní projekci za nebývale příznivou cenu. Používá trojici unikátních technologií Canon – nové LCOS panely, originální optický systém Canon AISYS a nový objektiv Canon s 1,5x zoomem – která je zárukou vysoké kvality obrazu, vynikajícího výkonu, rozlišení a dlouhé životnosti.

Sdílet

Projektor SX800 s vysokým rozlišením SXGA+ (1400×1050 pixelů) zajišťuje vysoce kvalitní, mimořádně jasný a přesný obraz a je ideální pro projekci předloh s bohatými detaily, jako jsou technické výkresy, práce se složitou spletí detailů, a dokonce pro promítání HD videa (High Definition). Výkonná lampa dosahuje světelného výkonu 3000 lumenů a kontrastní poměr 900 : 1 zaručuje projekci zářivých barev a přirozených, realistických obrázků.

„Naším cílem je zpřístupnit SXGA+ projektory všem,“ prohlásil Alan Dempster, European Product Specialist při Canon Europe. „V porovnání s běžnými XGA produkty jsou jejich přednosti, co se kvality obrazu a ostrosti týče, očividné. V současné éře počítačů s vysokým rozlišením pak SXGA+ projektor již ani není žádným luxusem, ale nepostradatelnou nezbytností. A díky úžasným cenám našich nejnovějších produktů skutečně nenajdete důvod, proč byste měli volit něco jiného.“

Prvotřídní obraz
Tři 0,55" LCOS panely Canon (LCOS – Liquid Crystal On Silicon) zajišťují vysokou kvalitu obrazu a vysoké rozlišení SXGA+. Použitím LCOS panelů je umožněna eliminace mezer mezi pixely, jež mohou být příčinou „mřížkového efektu“, k němuž dochází u některých konvenčních LCD panelů. Zároveň je dosaženo hladkých přechodů barevných odstínů bez „efektu duhy“, s nímž se můžete často setkat u produktů používajících jednočipovou DLP technologii. Obrazy jsou dokonale ostré a jasné a barvy jsou reprodukovány s mimořádnou přesností.

Technický pokrok
Technologie AISYS třetí generace zajišťuje plné využití výkonu LCOS panelů, zoom objektivu a mimořádně výkonné 230W lampy. Zásluhou nově navržené soustavy čoček je dosaženo rovnoměrnějšího toku světla ze světelného zdroje. AISYS zlepšuje světelný a spektroskopický výkon a tím zajišťuje vynikající reprodukci barev a silný jas.

Špičková optika
Projektor SX800 je osazen objektivem Canon s 1,5× zoomem a novými 0,55" reflektivními LCD (LCOS) panely. Zoom objektiv doznal zlepšení s ohledem na aberaci a rozlišení, v maximální míře potlačuje zkreslení obrazů a poskytuje dokonalou geometrii obrazu. Díky fixnímu posunu 10 : 0 objektiv zarovnává dolní okraj promítaného obrazu s optickou osou, což snižuje nutnost naklonění projektoru při instalaci a přispívá k omezení využití funkce korekce lichoběžníkového zkreslení.

Pro snadnější život
Mobilním uživatelům nabízí projektor SX800 celou řadu automatických nastavení. V případech, kdy je třeba projektor nainstalovat nakloněný, provede funkce automatické korekce lichoběžníkového zkreslení po jediném stisknutí tlačítka nezbytnou úpravu a zajistí dokonalý pravoúhlý obraz. Funkce automatického výběru vstupního signálu pak identifikuje vstupní signál a podle potřeby aktivuje správný terminál.

Stylový design
Díky svému elegantnímu designu v lesklém bílém provedení se projektor SX800 dokonale začlení do každého prostředí, a to i při instalaci na strop. Stropní držák umožňuje snadnou výměnu lampy, dovoluje totiž bezpečné naklonění jedné strany projektor směrem dolů. Lampu tak lze vyměnit, aniž by bylo nutné projektor odinstalovat ze stropu.

Nízká cena projektoru SX800 má za cíl zpřístupnit špičkový styl a vysokou kvalitu a rozlišení stále většímu počtu zákazníků.

Hlavní charakteristiky projektoru SX800:

  • 0,55" reflektivní LCD (LCOS) panely Canon
  • Optický systém AISYS třetí generace
  • 3000 lumenů
  • Kontrastní poměr 900 : 1
  • Objektiv s 1,5× zoomem
  • Automatická korekce lichoběžníkového zkreslení a automatický výběr vstupního signálu
  • Nový stropní držák umožňující snadnou výměnu lampy
  • Stylový design

Výhradním prodejcem projektorů Canon je společnost Projektmedia, U břehu 19/817, 102 00 Praha 10 – Hostivař.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).