Hlavní navigace

Canon rozšiřuje nabídku o vestavěné aplikace pro své multifunkční tiskárny

[Tisková zpráva] Canon spolu se svými strategickými partnery nabízí vestavěné aplikace pro své multifunkční tiskárny. V prvních třech měsících letošního roku došlo u třetích stran k nárůstu prodejů aplikací instalovaných přímo v multifunkčních tiskárnách Canon. Rozvojová partnerství, jako např. s NT-Ware, pomáhají Canonu dosáhnout obchodních cílů v oblasti vestavěných aplikací.

Sdílet

PRAHA, 26. června 2009 – Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, vyhodnotil letošní tříměsíční spolupráci se svými obchodními partnery v oblasti vestavěných aplikací pro své multifunkční tiskárny. V prvním kvartále roku 2009 došlo na trhu multifunkčních tiskáren Canon k růstu počtu prodejů vestavěných aplikací vyvinutých třetími stranami. To potvrzuje velkou poptávku firem po špičkovém dokument managementu, jež je hladce integrován do stávajících zařízení.

Roman Dvořák, Solution Business Consultant Canon CZ v této souvislosti uvedl: „Tím, že hovoříme s našimi klienty a nasloucháme jim, jsme schopni reagovat na jejich měnící se potřeby, pochopit je a navrhnout požadovaná unikátní řešení. Neustále tak rozvíjíme softwarové platformy pro naše zařízení a tam, kde lze u multifunkčních tiskáren aplikace vestavět – spíše než na PC nebo serveru – dochází k velkému rozvoji, a to nejen v Canonu, ale obecně v celém průmyslu. Prodeje vestavěných aplikací na multifunkčních tiskárnách Canon vzrostly oproti stejnému období loňského roku o 60 % na celkových 25 000 kusů. Tato pozitivní čísla potvrzují důležitost strategických vztahů, jež Canon rozvíjí se svými obchodními partnery.“

Multifunkční vestavěná aplikační platforma (Multifunctional Embedded Application Platform  – MEAP) uvedená Canonem na trh v roce 2003 byla prvním operačním systémem svého druhu. Tato špičková platforma dovoluje Canonu a jeho partnerům vyvíjet takové aplikace pro multifunkční tiskárny, jež zákazníkům umožní efektivní workflow a bezproblémovou spolupráci s těmito zařízeními. Velký rozsah aplikací podporuje obchodní proces zákazníka a umožňuje mu profitovat z plně flexibilní správy dokumentů a ostatních distribučních řešení. Canon současně nabízí takové portfolio aplikací, vyvinutých interně nebo prostřednictvím partnerů, které mohou být ihned včleněny do multifunkčních tiskáren Canon. Aplikace podporují širokou škálu potřeb od zpracování a řízení procesu dokumentů, přes správu dokumentů, přístup k nim a jejich distribuci, až po bezpečnost tisku a detailní statistiku. Nejúspěšnější aplikaci pro multifunkční tiskárny Canonu, uniFLOW Output Manager, vyvinutou společností NT-Ware, si pořídila více než polovina všech firem. UniFLOW Output Manager zajišťuje bezpečnost tisku a umožňuje firmám kontrolu nákladů spojených s tiskem.

„Integrovaný software podporuje každodenní proces a pomáhá firmám zvýšit produktivitu práce. Aplikace eCopy například umožňuje uživatelům skenovat a ukládat dokumenty přímo do specifické složky na serveru, která může být sdílena všemi kolegy, a to stisknutím pouhého jednoho tlačítka. Tím výrazně šetří čas a peníze. Dále pokračujeme ve spolupráci s našimi partnery na tom, abychom nacházeli a přinášeli našim zákazníkům taková řešení, jež jim usnadní práci, zajistí bezpečnost tisku a ušetří i celkové náklady spojené s tiskem.“ dodává na závěr Roman Dvořák.