Hlavní navigace

Canon představuje novou vlajkovou loď XEED WUX4000 – nový standard pro obor multimediálních projektorů

[Tisková zpráva] PRAHA, 4. listopadu 2010 – Společnost Canon dnes představila svou novou vlajkovou loď produktové řady špičkových projektorů XEED. Model WUX4000 je první projektor Canon XEED s možností využití volitelného příslušenství k objektivu a elektromechanickým posunem objektivu. Díky kombinaci znamenité kvality obrazu, vynikajícího výkonu a snadné údržby je WUX4000 ideálním řešením pro podniková prostředí, instituce vyššího vzdělávání a pro použití v oboru designu a společnosti Canon zajišťuje špičkovou pozici na trhu profesionálních audiovizuálních zařízení.

Sdílet

Kvalita obrazu XEED – jasný rozdíl
XEED WUX4000 používá prvotřídní osvědčenou technologii Canon LCOS, která nabízí věrnou reprodukci barev a kvalitního obraz bez mřížkového efektu s nativním rozlišením WUXGA (1920×1200 pixelů). Spojením vynikající kvality obrazu LCOS a vysokého rozlišení projektor poskytuje kvalitní podání detailů a jasné zobrazení drobného textu a jemných čar. Jako LCOS projektor WUX4000 zaručuje obraz s hladkými přechody barev a odstínů šedé a vysokou kvalitou předčí mnohé jednočipové DLP modely.

Zásluhou svítivosti 4000 lumenů a kontrastního poměru 1000 : 1 projektor Canon WUX4000 nabízí excelentní projekci fotografií, jejichž živými barvami výrazně překoná kvalitu projekce mnohých jiných projektorů s rozlišením WUXGA. Nativní rozlišení WUXGA s poměrem stran 16 : 10 činí z modelu WUX4000 přístroj vhodný pro použití s přenosnými počítači PC a Macintosh současné generace. WUX4000 je tedy ideální volbou pro instalaci v jakékoliv zasedací místnosti, studiu, laboratoři nebo kanceláři pro prezentace profesionální kvality, tj. projekci s čistým a ostrým obrazem.

Vysoká flexibilita při instalaci
WUX4000 je dosud nejflexibilnějším projektorem Canon a je navržen tak, aby splňoval potřeby a požadavky širokého spektra různých prostředí. Na projektoru WUX4000 lze použít tři volitelné objektivy – standardní objektiv se zoomem (RS-IL01ST), objektiv se silným zoomem (RS-IL02LZ) a širokoúhlý objektiv s pevným ohniskem (RS-IL03WF), z nichž poslední zmíněný objektiv je zvláště vhodný pro zadní projekce. Samozřejmostí je obvyklá špičková kvalita optiky Canon, která zajišťuje dosažení nejvyšších možných úrovní jasu a zachování geometrických parametrů obrazu při použití kteréhokoliv z těchto tří objektivů.

Nedocenitelnou výhodou pro instalaci projektoru WUX4000 je elektromechanický posun jeho objektivu v horizontálním i vertikálním směru, který dovoluje změnu polohy promítaného obrazu, a to bez snížení kvality obrazu, kterému zamezuje funkce korekce lichoběžníkového zkreslení. Pro instalaci projektoru WUX4000 lze vybrat libovolné místo bez nutnosti přesného vycentrování osy objektivu se středem promítací plochy. To je obzvlášť užitečné v případě různých překážek daného prostoru, jako je například osvětlení nebo klimatizační jednotky, které by jinak pro instalaci projektoru představovaly značné omezení. Projektor lze také nainstalovat ve vertikální poloze, kdy umožňuje přímou projekci na podlahu či strop.

Jednoduchá údržba a nízké provozní náklady
Konstrukční řešení projektoru WUX4000 je optimalizováno pro snadnou údržbu; jeho modulární design dovoluje snadnou výměnu lampy a vzduchového filtru na místě jeho instalace, čímž se dramaticky zkracuje doba nutná na údržbu projektoru, protože jej není třeba nejprve odinstalovat z místa instalace. Také výměna určitých optických filtrů je možná bez časově náročného rozmontování projektoru, čímž nabízí zjednodušenou alternativu k složitému procesu jeho úpravy v servisní dílně.

Výkonnost systému chlazení byla zvýšena díky optimalizaci interního designu a směrování proudění vzduchu zvlášť na lampu a na LCOS panely. Tichý režim, který snižuje provozní hluk projektoru na pouhých 36 dBA, navíc také prodlužuje životnost lampy z 3000 na celých 4000 hodin.

Snadná integrace a široké možnosti připojení
WUX4000 poskytuje podporu pro PJLink, což je standardní protokol vyvinutý pro zjednodušení instalace projektorů a ovládacích systémů od různých výrobců. Díky tomu lze projektor Canon WUX4000 snadno integrovat do kombinovaných prostředí nebo s jeho pomocí upgradovat stávající systémy.

Projektor WUX4000 lze také ovládat a monitorovat prostřednictvím sítě a je dodáván s dálkovým ovladačem, který lze nastavit pro ovládání jednoho ze čtyř různých infračervených kanálů. To umožňuje nezávislé ovládání několika projektorů WUX4000 nainstalovaných v jedné místnosti. Ovladač je možné navíc naprogramovat pro ovládání všech čtyř IR kanálů najednou.

Julian Rutland, ředitel divize Visual Communication Products and Solutions společnosti Canon Europe uvedl: „Projektor WUX4000 je významným novým produktem v tržním segmentu projektorů s vysokým rozlišením. WUX4000 nabízí kvalitu obrazu a jas na úrovni, jíž může směle konkurovat přístrojům WUXGA vyšší cenové kategorie – prodejcům a uživatelům tak nabízí výhodnou alternativu na tomto vysoce konkurenčním trhu. První ohlasy, které jsme zaznamenali na nedávných setkáních s našimi obchodními partnery, jsou mimořádně pozitivní s tím, že jde o produkt, na který mnozí prodejci již čekali.“

Hlavní parametry a funkce projektoru XEED WUX4000:

  • Nativní rozlišení WUXGA (1920×1200 pixelů) a podpora Full HD (1080p)
  • Technologie LCOS pro kvalitní obraz
  • Svítivost 4000 lumenů a kontrastní poměr 1000 : 1
  • Elektromechanický vertikální a horizontální posun objektivu, zoom a zaostření
  • Tři volitelné objektivy
  • Port DVI a konektor HDMI™ pro vstup digitálního obrazového signálu
  • Port pro ovládání a monitorování přes síť, kompatibilita se standardem PJLink

O společnosti Canon Europe
Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese www.canon-europe.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).