Hlavní navigace

Casablanca INT oznámila koupi společnosti Netway.CZ

[Tisková zpráva] (Praha 12. listopadu 2009) – Český poskytovatel internetových, datových a hlasových služeb, společnost Casablanca INT s.r.o., oznámila koupi společnosti Netway.CZ s.r.o., která proběhla v říjnu t.r. Smlouva byla oficiálně uzavřena 1.10.2009, a od tohoto data vlastní Casablanca INT 100% podíl firmy Netway.CZ se všemi jejími závazky. V průběhu uplynulého měsíce obě strany pracovaly na sjednocování některých technických a obchodních procesů a informování zákazníků společnosti Netway.CZ o nových skutečnostech.

Sdílet

K akvizici došlo na základě dlouhodobé spolupráce obou subjektů, kdy se po vzájemných jednáních dohodlo vedení společnosti Casablanca INT s majitelem Netway.CZ na převzetí 100% podílu v jeho firmě.

„Tento krok znamená růst nejen pro samotnou Casablanca INT, ale přinese nemalé výhody i klientům Netway.CZ. Přínosem je zejména rozvoj služeb v síti Netway; stávajícím zákazníkům se na základě zdrojů Casablanca INT otevírá více možností. Jedná se především o široké portfolio kvalitních a cenově dostupných služeb v rámci komplexního řešení telekomunikací na jedné platformě“, oznámil Martin Kanda, ředitel společnosti Casablanca INT.

Dosavadní vedení Netway.cz i nadále spolupracuje s Casablanca INT na dalším rozvoji a propojení obou sítí. Technická podpora všech klientů je bez problémů zajištěna v plném rozsahu, kdy veškeré technické a servisní požadavky i případné problémy řeší a zajišťuje s účinností ode dne 2. listopadu 2009 non-stop helpdesk Casablanca INT, přičemž kontaktní údaje na tuto technickou podporu zůstávají pro klienty Netway.CZ nezměněny.

Následující rok, rok 2010, proběhne ve znamení technického rozvoje a příprav k definitivnímu sloučení obou firem, které přispěje společnosti Casablanca INT k růstu na telekomunikačním trhu v ČR. Očekává se, že tato akvizice zvedne předpokládaný obrat Casablanky za rok 2009 přibližně o 5%, tedy z avizovaných 140 mil. Kč na 147 mil. Kč. „Bývalý management společnosti Netway.CZ vybudoval ve firmě za dobu její existence zajímavé hodnoty a směry, ve kterých chceme i nadále pokračovat. I díky tomuto kroku můžeme pokračovat v načatém růstu a rozvoji Casablanky a posilovat naší pozici na českém telekomunikačním trhu. Koupě společnosti Netway.CZ je pouze první z řady plánovaných akvizicí. V příštím roce hodláme v investicích do nákupů dalších telekomunikačních společností pokračovat, samozřejmě ruku v ruce s vlastním rozvojem“, doplnil za Casablanca INT její ředitel Martin Kanda.

Profil Casablanca INT:
Je předním poskytovatelem internetových, datových a hlasových služeb; patří do nejsilnější pětky dodavatelů na českém telekomunikačním trhu. Jedná se o ryze českou firmu, založenou a nadále podporovanou pouze českým kapitálem.

Ve svém oboru je jednou z nejzkušenějších a nejstabilnějších firem – své služby poskytuje již 13 let.

Firma i její služby využívají nejmodernějších technologií (Cisco Systems, Huawei Technologies). Hlavní konektivita do sítě Internet je 20 Gb/s v rámci uzlu NIX.CZ a 10+5 Gb/s pro zahraniční provoz. Casablanca jako LIR (Local Internet Register) disponuje vlastním adresním prostorem ve verzi IPv4 a IPv6. Společnost má portfolio vlastních služeb vyznačující se šíří záběru i nespornou kvalitou: od připojení k Internetu, přes housingové služby poskytované ve vlastním vysoce moderním datacentru, hlasová řešení na bázi IP telefonie, správu sítí, strukturovanou kabeláž, až po komplexní telekomunikační řešení pro firmy všech typů i velikostí.

Celková plocha Telehouse Centra Casablanca INT určeného službě ServerHousing v současnosti přesahuje 1400 m2. Mezi několik tisíc stávajících klientů společnosti patří renomované firmy z oblasti obchodu, průmyslu, finanční sféry, reklamy a marketingu a také z oblasti státní správy, školství a zdravotnictví.

V roce 2007 investovala společnost více než 30 milionů korun do zvýšení kapacit pro službu ServerHousing a do zavedení hlasových produktů na bázi NGN (next generation networks), aby tak doplnila portofilo komplexních telekomunikačních služeb. V roce 2008 investovala opět do rozšiřování a stavby nových prostor pro vlastní Telehouse Centrum, tentokrát přes 15 miliónů korun. Více informací naleznete na www.casablanca.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).