Hlavní navigace

Časopis Fortune zařadil SAP mezi tři nejobdivovanější počítačové společnosti v Americe

[Tisková zpráva] Praha, 10. května 2006 – Časopis Fortune zařadil společnost SAP AG, vedoucího světového dodavatele softwaru pro informační systémy podniků a organizací všech velikostí, na třetí místo v oblasti počítačového softwaru v každoročním bodování amerických nejobdivovanějších společností. Celý seznam je k dispozici na www.fortune.com a byl vydán v březnovém čísle časopisu Fortune.

Sdílet

Podle Fortune jsou nejobdivovanější společnosti především ty, které jsou známy kvalitou svých výrobků a služeb, inovací, efektivním zacházením s lidskými zdroji, přináší konzistentní výnosy svým akcionářům a mají vysokou sociální zodpovědnost.

Každoroční seznam časopisu Fortune „Americké nejobdivovanější společnosti“ je založen na průzkumu mezi vrcholovými manažery a analytiky z 582 společností a z 65 odvětví. Účastníci hodnotí firmy ve svém odvětví z 8 hledisek. Jsou jimi kvalita produktů nebo služeb, schopnost inovace, schopnosti zaměstnanců, využití firemního majetku, sociální zodpovědnost, kvalita managementu, finanční spolehlivost a dlouhodobé investice.

S celkovým počtem bodů 7,28 společnost SAP dosáhla nejlepších výsledků v inovaci, kvalitě produktů a služeb, schopnostech zaměstnanců a sociální zodpovědnosti.

„Ocenění časopisu Fortune potvrzuje skutečnost, že naše strategie organického růstu a důraz na inovaci nám pomáhají uspět nejen na americkém trhu, ale zlepšují také naši pověst u zákazníků, investorů, partnerů a zaměstnanců samotných.“ řekl Martin Bednár, generální ředitel SAP ČR.

Mezinárodní ocenění nejlépe řízeného podniku Uznání Fortune je jedním z několika ocenění, která společnost SAP v současnosti získala. Další ocenění za nejlépe řízený podnik a skvělého zaměstnavatele jí udělil německý časopis Manager. V jeho studii “Image Profile 2006” zařadil časopis firmu SAP na první místo s nejlepší pověstí a image mezi počítačovými a softwarovými firmami a umístil SAP mezi 10 nejlepších společností celosvětově.

V roce 2006 již podruhé za sebou Institut s názvem „The Great Place to Work“ (Skvělé místo k práci) a časopis Capital jmenoval SAP za nejlepšího zaměstnavatele v Německu v kategorii společnosti nad 5.000 zaměstnanců. Institut „The Great Place to Work“ také ocenil SAP v Latinské Americe a Indii. Institut v letošním roce také označil Výzkumné centrum SAP v Indi za nejlepší nábor a zaměstnávání pracovníků ve své kategorii a za využívání inovativních postupů při plánování a řízení pracovních sil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).