Hlavní navigace

CCV Informační systémy uvolnilo EDI ORION 2.0: řada nových funkcí a výrazně vyšší výkon

[Tisková zpráva] Brno, 1. října 2009 – Společnost CCV Informační systémy přichází na trh s vylepšenou verzí svého řešení pro elektronickou výměnu dat (EDI) a bezpapírovou komunikaci EDI ORION 2.0. Pochlubit se může řadou aplikačních inovací pro další zvýšení produktivity obchodních a logistických procesů a také několika novými chytrými funkcemi, jako například agentem pro sledování příjmu dodávek, který plní úlohu rozdílové zprávy. Z dalších nových vlastností řešení ORION 2.0 je třeba uvést nejen správu datových schránek a různých typů zpráv v samostatných denících či široké uplatnění díky podpoře všech používaných formátů pro e-fakturaci, ale díky posílení archivační a přenosové kapacity také výrazné zvýšení výkonu.

Sdílet

Společnost CCV Informační systémy patří díky svému řešení EDI ORION již řadu let mezi klíčové VAN (Value Added Network) operátory pro elektronickou výměnu dokladů jako jsou objednávky, faktury, dodací listy, ceníky, katalogy zboží, logistické doklady a řadu dalších. Na základě využívání globálních standardů komunikace se tedy jedná o komplexní řešení pro veškeré doklady v obchodním styku. „EDI ORION 2.0 je možné chápat jako skutečně komplexní nástroj pro řešení elektronické komunikace přesně podle individuálních potřeb každého zákazníka, kterému přinese rozšíření spolupráce s obchodními partnery, úsporu času a peněz, spolehlivost a kompatibilitu,“ doplňuje David Reichel, ředitel divize CCV eBusiness.

Webová služba dostupná odkudkoli zajistí integraci celopodnikové e-komunikace EDI ORION 2.0. je řešení na technologii Oracle poskytované formou služby, které lze využívat prostřednictvím webové aplikace a pomocí komunikátoru integrovat přímo s ERP systémem. Zajišťuje konverzi všech formátů obchodních dokumentů, jejich strukturované zpracování, převod do čitelné podoby (např. PDF), přijímání a doručování s notifikací o přijetí a následně správu ve webovém archivu, vše výhradně přes zabezpečenou komunikaci. EDI ORION 2.0 tak umožňuje společnostem komunikovat s obchodními tuzemskými i zahraničními partnery elektronicky pomocí jednoho výkonného a komplexního řešení, které integruje výhody nadnárodních standardů EDI, moderní B2B komunikace, datových schránek a zároveň slouží jako clearingové centrum pro e-fakturaci. Zákazníci tak mají jediný nástroj pro všechny využívané oblasti e-komunikace, který navíc provádí archivaci dokumentů, umožňuje jejich správu v oddělených denících, snadné vyhledávání, posílá avíza o vybraných událostech a je nezávislý na používaném formátu. Uživatelé si mohou navíc nastavit zasílání důležitých upozornění a pohodlně využívat elektronický podpis. Toto řešení nejenže pomáhá výrazně urychlit a zautomatizovat obchodní a logistické procesy, ale stejně spolehlivě slouží i pro správu komunikace s orgány veřejné moci a dokonce nabízí chytré funkčnosti pro automatizaci obchodních a logistických procesů se zamezením přenosu chyb a rozdělením přístupu k agendám podle rolí na straně uživatele. EDI ORION 2.0 umožňuje firmě pracovat s jedním certifikátem v jediném systému jak pro e-business (e-fakturaci, EDI), tak i pro kontakt s orgány veřejné moci.

EDI ORION 2.0 pro malé i velké, střední nevyjímaje
Velkou výhodou řešení EDI ORION 2.0 je jeho variabilita. Smysl tedy má již pro společnosti s menším objemem vyměňovaných dokumentů, a to díky možnosti získat balík standardních služeb. Při větším objemu dokladů platí pravidlo, že s množstvím realizovaných transakcí je výhodnější cena za přenesená data. Pro zákazníky EDI ORION 2.0 je také připravena rozsáhlá technická podpora. Pavel Šafarčík, vedoucí vývoje řešení ORION 2.0 doplňuje: „EDI ORION 2.0 umožňuje celou řadu variant práce podle toho, co zákazníkovi nejvíce vyhovuje. Může využít příjem a tvorbu dokladů ve webovém rozhraní aplikace nebo integrovat EDI do stávajícího informačního systému automatickým přenosem zpráv z lokálního disku nebo na disk, a to buď využitím webové služby nebo pomocí komunikátoru. Samozřejmostí je možnost sledování obsahu a stavu doručení zpráv i z mobilních zařízení jako jsou notebooky nebo PDA s připojením k internetu. Důležité je, že veškerá komunikace probíhá šifrovaně, a tím je zajištěn bezpečný přenos dat.“

EDI ORION konvertuje a doručí až milion zpráv měsíčně
Řešení EDI ORION si již získalo mezi zákazníky značnou oblibu. Důkazem je fakt, že služby pro elektronickou výměnu dat ORION využívá více než 700 společností v ČR i SR, jimž zajišťuje komunikaci s obchodními partnery nejen v těchto zemích, ale po celém světě, nejčastěji pak v Německu, Rakousku, Maďarsku a Polsku. Každý den v roce, 24 hodin denně je zpracováváno tisíce dokladů. Každý měsíc je pak prostřednictvím řešení EDI ORION spolehlivě přeloženo (z různých formátů protistran) a doručeno téměř milion zpráv pro tisíce zapojených subjektů. „S řešením EDI ORION 2.0 získává zákazník chytré řešení s nadstandardní možností zpětné vazby na špičkové technologii. Důležitým parametrem je rovněž jeho dostupnost a jednoduchá a rychlá implementace,“ uzavírá David Reichel.

O společnosti CCV Informační systémy
CCV Informační systémy je ryze český softwarehouse. Na trhu působí již od roku 1992. Sídlí v Brně (divize CCV Business Solutions) a jeho pobočky působí v Brně (divize CCV eGovernment), v Opavě (divize CCV eBusiness) a na Slovensku. Poskytuje komplexní dodávky ve vývoji, poradenství a implementaci podnikových informačních systémů (ERP systémy Microsoft Dynamics NAV), jeho nadstavbových řešení (zj. Warehouse Management System) a dalších softwarových aplikací pro vybrané oblasti podnikání. Specializuje se na řešení pro poskytování elektronické výměny dat (řešení EDI ORION®), zabezpečuje bezpapírový oběh obchodních dokladů. Vyvíjí speciální internetová řešení (registry, portály) pro státní správu.

CCV Informační systémy udržuje certifikát dle systému kvality ISO 9001:2001, je partnerem společnosti Microsoft s titulem Microsoft Gold Certified Partner a nositelem partnerského titulu Oracle Valued Member Partner.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).