Hlavní navigace

ČD - Telematika a.s. navýšila připojení do propojovacího uzlu NIX.CZ

[Tisková zpráva] Společnost ČD - Telematika a.s. neustále rozšiřuje svou síť a navyšuje kapacity v provozované datové síti. V prosinci 2008 společnost navýšila kapacitu svého připojení do neutrálního propojovacího uzlu NIX.CZ (Neutral Internet eXchange Czech Republic).

Sdílet

Nyní je datová síť ČD – Telematika a.s. připojena k propojovacímu uzlu NIX.CZ prostřednictvím dvou nezávislých optických tras o kapacitě 10 Gbps do různých uzlů NIX.CZ v Praze.

Datová síť ČD – Telematika a.s. využívá vlastní optické infrastruktury po celé České republice. Je tvořena zařízeními Cisco a 3COM, která jsou provozována nad přenosovým systémem DWDM a CWDM. Páteřní síť disponuje kapacitou n x 10 Gbps, regionální sítě pracují s potenciálem v řádu n x 1 Gbps. Zákazníci využívají služby připojení k internetu v rozsahu od 2Mbps do 1 Gbps.

Neutrální propojovací uzel NIX.CZ z.s.p.o. byl založen v roce 1996 a sdružuje nejvýznamnější poskytovatele internetových služeb s cílem vzájemného propojení internetových sítí. V současnosti je to největší propojovací uzel v České republice a v rámci Evropy se řadí do první desítky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).