Hlavní navigace

ČD – Telematika a.s. investuje do posílení přenosové sítě

[Tisková zpráva] V první polovině roku 2010 proběhne významný technologický projekt, který zajistí zkvalitnění datových, přenosových i hlasových služeb poskytovaných zákazníkům společnosti ČD – Telematika a.s.

Sdílet

V lednu roku 2010 dojde k migraci datové sítě na několikanásobně výkonnější technologickou platformu. Cílem je výrazné zvýšení propustnosti a odolnosti datové sítě, na které ČD – Telematika a.s. poskytuje své služby zákazníkům. Ve druhé fázi, která bude ukončena do poloviny roku 2010, dojde k zásadnímu navýšení přenosové kapacity a spolehlivosti celé komunikační sítě, a to díky přechodu na novou platformu DWDM.

„V současnosti využíváme druhou nejrozsáhlejší komunikační infrastrukturu v České republice. Díky novým technologiím, které tuto síť posouvají o úroveň výš, můžeme našim zákazníkům nabídnout maximální spolehlivost, pružnost a kvalitu služeb,“ říká Tomáš Hebelka, ředitel pro Obchod a strategii ČD – Telematika a.s.

O ČD – Telematika a.s.
ČD – Telematika a.s. nabízí komplexní řešení a služby v oblasti telekomunikací, informatiky a telematiky. Provozuje druhou největší ICT infrastrukturu v České republice, centrální úložiště dat, serverové farmy a vývojová i servisní pracoviště. Mezi její nejvýznamnější zákazníky patří vedle Českých drah, a.s. i řada telekomunikačních operátorů, provozovatel akademické sítě CESNET a orgány státní správy.