Hlavní navigace

ČD-Telematika nasazuje řešení IXTENT

[Tisková zpráva] Praha 29.1.2008 – Významný poskytovatel telekomunikačních a informačních služeb, ČD-Telematika a.s., zvolil pro zpracování dodavatelských faktur v logistickém modulu systému SAP R/3 řešení společnosti IXTENT.

Sdílet

ČD-Telematika a.s. se rozhodla vyřešit finanční a logistickou likvidaci dodavatelských faktur v MM modulu SAP R/3, který byl implementován ve vlastní režii společnosti ČD-Telematika. Požadavky na zpracování dodavatelských faktur naplnilo customizované řešení společnosti IXTENT, předního specialisty na technologie Enterprise Content Management na českém a slovenském trhu. Implementace nového řešení nabídla propojení pracovišť logistiky a financí kroky elektronického schvalovacího workflow. Příchozí daňový doklad postupuje organizací v digitalizované podobě k oprávněnému schvalovateli, který je průběžně informován o aktuálním stavu notifikacemi do e-mailového klienta.

Schvalovatel má současně možnost sledovat historii workflow, volit priority a určit svoji zastupitelnost. Součástí dodávky řešení je bezpečná archivace všech účetních a s nimi souvisejících dokladů v elektronické podobě. Na archivované doklady je možné znovu nahlížet přímo v prostředí systému SAP R/3. Likvidace faktur se tak stává plynulým a kontrolovatelným procesem, který odpovídá jak požadavkům finančního auditu, tak tlaku trhu. Implementace trvala od konceptu po nasazení do pilotního provozu dva měsíce.