Hlavní navigace

ČD Telematika představuje nové služby pro přístup k internetu a datům

[Tisková zpráva] Vzhledem k rostoucím poptávkám po službách s rozhraním Ethernet a s očekáváním požadavků na přenosy IPTV a VoD zprovoznila společnost ČD-Telematika na své optické síti novou infrastrukturu pro poskytování služeb na standardu MEF (Metro Ethernet Forum).

Sdílet

Nové produkty ČDT-Glink a ČDT-Gnet jsou určeny nejen pro telekomunikační operátory, lokální poskytovatele Internetu, ale také pro velké a střední společnosti a veřejnou správu.

ČDT-Glink umožňuje v rámci přidělené kapacity transparentní přenos dat v ethernetových rámcích mezi koncovými body okruhu s rozhraním Ethernet. Předávacím bodem je rozhraní na zařízení, kterým je ukončena přístupová linka.

ČDT-Gnet je určen uživatelům s vysokými nároky na objem přenášených dat, komfort a spolehlivost internetového připojení s přenosovými kapacitami v řádech až stovek jednotek Gbps. Produkt se skládá z přístupového okruhu s rozhraním Ethenet a IP konektivity.

Jedním z prvních odběratelů této služby je společnost TTNET s.r.o. „ČDT-Gnet máme již pár týdnů v provozu. S realizací, aktivací a funkčností této služby jsme velice spokojeni. Od této služby si slibujeme výrazné posílení naší pozice na regionálním telco trhu a rozšíření portfolia služeb našim zákazníkům,“ uvedl ředitel TTNET Zdeněk Zářecký.

Páteřní část sítě má kruhovou topologii s přenosovou kapacitou 10 Gbps. Pro přenos potřebné kapacity mezi páteřními body je využívána vlastní DWDM síť společnosti ČD-Telematika s transportní kapacitou 160 Gbps. Na páteřní síť navazují přístupové sítě také s kruhovou topologií, které nabízí v současné době přenosovou kapacitu až n x 1 Gbps. V případě potřeb a zájmu zákazníků je možné velmi rychle navýšit kapacitu přístupových sítí až na 10 Gbps. Celá síť je dohlížena NOC a vyznačuje se vysokou dostupností a vysokou kvalitou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).