Hlavní navigace

ČD – Telematika a.s. partnerem konference Teleinformatika 2008

[Tisková zpráva] Společnost ČD - Telematika a.s. byla již počtvrté partnerem 9. ročníku dvoudenní konference Teleinformatika 2008 (24. - 25. listopadu), která se zaměřuje na nejnovější trendy v elektronických komunikacích, informatice a podnikání.

Sdílet

Letošními tématy byly zejména informační společnost, bezpečnost, mobilní komunikace a navigace, digitalizace a média, ICT v dopravě a logistice nebo nové trendy v sítích. Velkému ohlasu se těšily i přednášky týkající se problematiky elektronizace státní správy a samosprávy a role ICT ve školství a vzdělávání.

ČD – Telematika a.s. se na konferenci prezentovala v sekci Trendy v sítích, kde se svou přednáškou vystoupil Ing. Miroslav Šídlo, ředitel úseku Strategie.

„Cílem společnosti ČD – Telematika a.s. je poskytovat služby s vysokou garancí. Na konferenci naše společnost představila zavedený management spolehlivosti telekomunikačních služeb. Tuto spolehlivost služeb však lze zjišťovat na rozdíl od výrobků až v průběhu jejich poskytování, ale ovlivněna je ve všech etapách vzniku a provozu infrastruktury, tedy při návrhu sítě, při výrobě technologií, při provozu a při poskytování služeb,“ řekl Ing. Miroslav Šídlo.

„Strategií společnosti je provozovat optimalizovaný a nezpochybnitelný systém v oblasti čtyř základních procesů – technologických, řídících, logistických a administrativních, protože tyto jsou v managementu služeb klíčové. Spolehlivost poskytovaných služeb je novým a základním trendem v oblasti elektronických komunikací, na kterých se jiná odvětví stávají velmi závislá,“ dodává Ing. Miroslav Šídlo.