Hlavní navigace

ČD - Telematika a.s. spouští službu přístupu k IPTV

[Tisková zpráva] ČD – Telematika a.s. (ČD-T) začíná poskytovat služby internetového televizního vysílání (IPTV) ve své optické síti. Tato služba umožní lokálním operátorům, kteří jsou připojeni k síti ČD-T, poskytovat svým koncovým zákazníkům TV vysílání prostřednictvím protokolu IP a v ideálním případě nabídnout internetové, hlasové a TV služby přes jednu zásuvku, tzv. „triple play“.

Sdílet

Přístup k IPTV poskytuje ČD – Telematika a.s. ve spolupráci se společností Planet A, a.s. na základě strategické smlouvy o poskytování služby IPTV, uzavřené dne 21. 07. 2008. Společnost Planet A, a.s. vlastní technologii pro služby IPTV, zajišťuje autorská a distribuční práva a sestavení programové nabídky. ČD-T zajišťuje distribuci programové nabídky do předávacího bodu služby lokálnímu operátorovi.

Díky službě IPTV mohou operátoři nabízet svým zákazníkům kompletní produkty „triple play“ s minimálními počátečními náklady a zároveň se plně věnovat poskytování služeb svým zákazníkům. Funkce virtuální platformy rovněž umožňuje jednotlivým ISP (poskytovatelé připojení k internetu) přizpůsobit uživatelské rozhraní u koncových uživatelů vlastním funkčním a grafickým požadavkům bez významných investičních nákladů v porovnání s investicí do kompletního headendu a middleware. Služba IPTV zahrnuje kvalitní programovou nabídku společnosti Planet A, a.s. s více než 70 televizními kanály a nabídka je průběžně rozšiřována.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).