Hlavní navigace

ČD – Telematika upgradovala svou přenosovou síť

[Tisková zpráva] Společnost ČD – Telematika a. s. má od začátku července nově k dispozici vlastní vysokokapacitní páteřní síť, která vznikla rozšířením páteřního přenosového systému na platformě DWDM. Smyslem tohoto významného upgradu je výrazné zvýšení kapacity, propustnosti a odolnosti rozsáhlé IP sítě, kterou ČD – Telematika vlastní a která je druhá největší v České republice.

Sdílet

Projekt samotné implementace nové technologie do datové sítě zahájila ČD – Telematika (ČD-T) ve druhé polovině května a ukončila na konci června, náročný upgrade se tedy uskutečnil ve velmi krátké době. Nová vysokokapacitní páteřní síť umožňuje obsloužit až 40 Gbit /s na jedné vlnové délce, přičemž standardem v současnosti bývá 10 Gbit /s.

„Naši zákazníci touto inovací získají přístup k využití špičkové technologie, která s sebou přináší vysokou kvalitu a spolehlivost. Věřím, že upgrade přenosové sítě ocení nejen naši stávající klienti, ale že nám poskytne konkurenční výhodu i při získávání nových zákazníků. Zároveň jsme i díky završení stabilizace IP sítě vytvořili předpoklad pro poskytování kvalitní a stabilní služby s dostatečnou kapacitou pro datově náročné služby elektronických komunikací včetně např. šíření IPTV streamu,“ vysvětluje Jeroným Procházka, manažer rozvoje telco infrastruktury ČD-T.

Pro výstavbu páteřní sítě vybrala ČD-T technologii od izraelské společnosti ECI Telecom Ltd., na stejné technologii již funguje i zbytek přenosové sítě, kterou ČD-T v posledních letech kontinuálně budovala.

O společnosti:
ČD – Telematika a.s. patří k silným a stabilním společnostem v oblasti telekomunikací, informatiky a telematiky. K poskytování špičkových služeb a produktů využívá druhou největší ICT infrastrukturu v České republice, centrální úložiště dat, serverové farmy, vývojová, servisní a další specializovaná pracoviště.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).