Hlavní navigace

CeBIT 2008: Siemens Enterprise Communications představí komplexní řešení sjednocené komunikace pro firmy všech velikostí a typů

[Tisková zpráva] Podle řady průzkumů trhu bude sjednocená komunikace jednou z hlavních IT klíčových témat v roce 2008. Společnost Siemens Enterprise Communications se proto na letošním CeBITu zaměřuje na technologie sjednocující kompletní škálu komunikačních služeb.

Sdílet

Na stánku D37 v hale č. 13 bude Siemens prezentovat širokou nabídku řešení sjednocenékomu­nikace pro firmy i úřady bez ohledu na počet jejich zaměstnanců či stávající telekomunikační technologie. Mezi hlavní exponáty patří nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci, nová verze aplikace OpenScape, stejně jako nové řešení pro videokonference ve vysokém rozlišení. Díky těmto novinkám lze portfolio Siemens označit za nejširší a nejvyspělejší nabídku v oblasti sjednocené komunikace, upevňující vedoucí pozici firmy na poli moderních technologií.

Portfolio sjednocené komunikace, které Siemens Enterprise Communications představí na letošním CeBITu, zahrnuje řešení pro středně velké firmy, velké korporace a poskytovatele služeb, stejně jako široké spektrum koncových zařízení a klientů. Řešení sjednocené komunikace společnosti Siemens jsou postaveny na otevřených architekturách a rozhraních a díky tomu, že odpovídají průmyslovým standardům, fungují i v kombinaci s produkty jiných dodavatelů. Siemens zároveň nabízí flexibilní možnosti implementace a migrace, spolu s komplexní škálou profesionálních a řízených služeb. Nelze zapomenout ani na širokou paletu možností integrace komunikačních aplikací se SAP, salesforce.com a dalšími podnikovými softwarovými systémy, jako je IBM Lotus a Microsoft Outlook.

Společnost Siemens představí na letošním CeBITu řadu nových řešení z oblasti sjednocené komunikace. Premiéru zde absolvuje videokonferenční řešení s vysokým rozlišením, které je v souladu se strategií „otevřené komunikace“ založeno na otevřených standardech, nikoliv na proprietární technologii. Siemens na CeBITu rovněž představí nové kompletní serverové řešení pro sjednocenou komunikaci i zcela novou verzi aplikace OpenScape. Bližší informace o všech výše uvedených novinkách zazní na tiskové konferenci společnosti Siemens 3. března v Hanoveru.

„Na CeBITu představíme řešení umožňující zavést sjednocenou komunikaci téméř v jakékoliv firmě,“ říká Thomas Zimmermann, COO společnosti Siemens Enterprise Communications. „Na našem stánku se budou návštěvníci veletrhu moci seznámit s aktuálně nejširší a nejvyspělejší nabídkou řešení pro sjednocenou komunikaci.“

2008 rokem sjednocené komunikace (Unified communications)
Díky prolínání komunikačních služeb a zlepšování dostupnosti a možností přístupu mohou systémy sjednocené komunikace sehrát významnou roli v urychlování firemních procesů a zvyšování produktivity. Práce na cestách či z domova se stává jednodušší, virtuální týmy mohou efektivněji spolupracovat, a telefonování i videokonference pomáhají snižovat potřebu „ekologicky škodlivých“ služebních cest. Doposud vyžadoval provoz systému sjednocené komunikace splnění řady technických předpokladů, včetně celofiremního nasazení moderní IP (Internet Protocol) technologie. Mnoho firem nicméně teprve začíná s implementací takovéto infrastruktury a čas potřebný k přechodu všech poboček na IP technologii se velmi liší v závislosti na technické a finanční situaci firmy. Díky novému komplexnímu serverovému řešení, které Siemens představí na CeBITu, bude nasazení sjednocené komunikace na tradiční přepínané technologii stejně snadné jako v případě IP řešení v heterogenních prostředích. Firmy již nebudou muset nejprve implementovat kompletní IP infrastrukturu či pořizovat nová koncová zařízení.

Další významné exponáty Siemens na CeBITu
Siemens Enterprise Communications na CeBITu rovněž předvede své platformy HiPath pro komunikaci na bázi IT, včetně vlajkové lodi – HiPath 8000 pro podnikové uživatele a řešení HiPath OpenOffice, vhodného pro středně velké firmy. Tyto platformy na bázi protokolu SIP (Session Initiation Protocol) umožňující využívat informací o aktuální dostupnosti slouží jako základ pro budování pokročilých aplikací internetové telefonie (VoIP) a sjednocené komunikace (UC). Inteligentní kancelářské telefony Siemens OpenStage s bohatou funkcionalitou jsou k dispozici jak v SIP verzi, tak v TDM verzi pro klasické telefonní sítě (PBX). Novinky najdou na stánku Siemens i firmy se zájmem o mobilní hlasovou a datovou komunikaci v bezdrátových lokálních sítích (WLAN): bezdrátové přístupové body HiPath, řídící software a řešení zabezpečení s podporou chystaného standardu 802.11n nabízejí ochranu investic při implementaci technologie WLAN. Siemens také na CeBITu pod novou značkou představí své portfolio profesionálních a zabezpečovacích služeb a managed services. Mezi další významné exponáty patří OpenSOA, řešení pro integraci komunikačních a firemních aplikací na bázi servisně-orientované architektury, a produktová řada HiPath ProCenter s řešeními pro kontaktní centra.