Hlavní navigace

CeBIT 2011: Software AG představuje Enterprise BPM – první integrované řešení pro zlepšování celého životního cyklu podnikových procesů

[Tisková zpráva] Software AG je první společností, která nabízí Enterprise BPM – holistický přístup pro řízení a zlepšování podnikových procesů v jejich celém životním cyklu. Enterprise BPM umožní všem zainteresovaným na procesu – ať už z pohledu obchodního, nebo IT – spolupracovat na jednom jediném procesním modelu. Platformy ARIS a webMethods se spojily, aby umožnily organizacím dosahovat rychleji měřitelných výsledků v oblastech transformace procesů, automatizace procesů a procesní intelligence.

Sdílet

Darmstadt/Hannover 28. února 2011 – Společnost Software AG dnes oznámila, že dokončila integraci svých dvou hlavních produktových platforem ARIS a webMethods. Výsledkem je Enterprise BPM, sada produktů, která umožní zlepšování procesů během celého jejich životního cyklu. Toto první integrované a kolaborativní řešení je navržené, tak aby zákazníkům pomohlo transformovat jejich podnik: definovat strategie a rozvíjet prostředí podporující procesy tak, aby byly plně podřízeny obchodním požadavkům, – aby měly svého vlastníka mezi provozními vedoucími, podporu informovaných vedoucích pracovníků a aby je zajistil schopný IT team. 
 

„Abyste byli úspěšní při zlepšování procesů, potřebujete poměrně rychle taktické a projektově  řízené kroky, ovšem s podporou všech zúčastněných stran, ať už jde o obchod, nebo IT,“ říká Dr. Wolfram Jost, Chief Technology Officer a člen představenstva společnosti Software AG. „Ale tyto kroky – chcete-li menší projekty a programy – musí být v souladu se strategií, tedy vizí a cíli organizace. Enterprise BPM je řešení přesně pro tento celistvý přístup. Našim zákazníkům umožní přechod od jednotlivých projektů ke komplexním programům, které dokážou zlepšit obchod za odpovídající podpory IT.“ 

Vybudování ex­celentních procesů napříč ce­lou organizací patří mezi dlouhodobější cíle mnoha společností. Proto Enterprise BPM nabízí „nástupní body“. Tyto nástupní body umožní organizacím rychle nastartovat projekty v klíčových oblastech transformace procesů, automatizace procesů nebo procesní intelligence. Procesní transformace (Process Transformation) představuje pro obchodně zaměřené uživatele cestu k dokumentaci a optimalizaci podnikových procesů včetně jejich zasazení do celkové podnikatelské strategie a jejich spouštění v provozu. Procesní automatizace (Process Automation) umožní IT náležitě podporovat obchod vytvořením efektivních, flexibilních a procesně transparentních aplikací, které lze opakovaně využívat v rámci servisní architektury. Procesní intelligence (Process intelligence) využívá analýzy a měření podnikových procesů v reálném čase k rychlejšímu odhalení podnikatelských nedostatků a možných problémů. 

Enterprise BPM propojuje produkty řady ARIS a webMethods, a tak představuje sadu nástrojů jak pro analýzu podnikových procesů (Business Process Analysis, BPA), tak pro řízení podnikových procesů (Business Process Management Suites, BPMS). Základem řešení je integrace několika klíčových komponent jednotlivých platforem. Klíčovou vlastností řešení je pak možnost všech zúčastněných spolupracovat na jediném procesním modelu. Modely vytvořené v nástrojích ARIS Strategy a ARIS Design Platform mohou být spouštěny ve webMethods BPMS jen s minimem dalšího úsilí. Změny provedené kýmkoliv během kterékoli chvíle celého životního cyklu jsou spravovány a podporovány flexibilním modelem řízení, který zabezpečuje kolaborativní přístup napříč celou organizací. 

„Kombinací modelování v nástrojích řady ARIS a řady webMethods pro automatizaci procesů, posílenou o měřitelné výsledky z procesní intelligence, představuje Enterprise BPM od Software AG řešení, které těsně spojuje obchod a IT na cestě k uskutečnění vize zlepšování procesů. Díky Enterprise BPM je řízení změn synchronizováno a spravováno napříč celou organizací,“ řekl Dr. Jost. 

Řešení Enterprise BPM od Software AG bude prezentováno na CeBITu 2011 v Hannoveru v Německu od 1 do 5. března, v hale 4, stánek D11.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).