Hlavní navigace

CeBIT: T-Systems představí nová řešení v oblasti síťově orientovaných služeb, mobilních aplikací a bezpečnosti

[Tisková zpráva] Provoz aplikací a VoIP řešení prostřednictvím cloud computingu. Internet přichází do osobních automobilů. SAP a chytré telefony pro mobilní práci.

Sdílet

Růstový trend, zlepšení kvality a bezpečnosti a redukce nákladů, to vše současně. Řešení v ICT, která pomáhají firemním zákazníkům dosáhnout jejich cílů a mobility představí společnost T-Systems na veletrhu CeBIT v hale 4, D26.

Moderní hlasové služby a SAP dostupné po kliknutí myší
V dohledné době budou mít zákazníci možnost odebírat z datových center víc než jen výpočetní výkon a datový prostor. T-Systems představuje servisní portál – novou součást rodiny dynamických služeb, který přináší zákazníkům možnost objednat hlasové služby založené na Voice over IP (VoIP) technologii a SAP aplikace přesně podle aktuálních potřeb. Pro firmu to znamená, že již nemusí investovat do vlastní telefonní ústředny a infrastruktury potřebné pro SAP aplikace. Veškeré služby mohou být používány přímo a na míru z datových center T-Systems. Toto řešení přináší variabilitu a pružnost při využívání služeb. Snadno a rychle, kliknutím myši, mohou zákazníci zadat a změnit své požadavky. Výsledkem je výrazná úspora a náklady jsou tak předvídatelně řízeny v souladu s hlavním předmětem podnikání.

Dynamické služby pro aplikace SAP nabízí T-Systems svým zákazníkům i v České republice. T-Systems Czech Republic realizuje také dohled SAP řešení pro významné mezinárodní zákazníky skupiny T-Systems, mezi které patří například KPMG, Wolters Kluwer.

„Dynamické služby založené na poskytování z jednoho centra přinášejí zákazníkům vysokou úroveň flexibility pro jejich rozhodování a procesy,“ říká Reinhard Clemens, člen představenstva společnosti Deutsche Telekom a generální ředitel T-Systems. „Místo lokálního řešení ICT na úroveň maximální kapacity, která pojme i občasné špičky, které vyžadují dodatečné investice, reaguje naše řešení v souladu s aktuálními požadavky. Své zdroje tak zákazník může použít například jako investici na rozvoj svého hlavního předmětu podnikání.“

Mobilní internet a aplikace pro automobily
On-line aplikace umožňují svým uživatelům přístup k internetu v osobních automobilech. Personalizované aplikace propojují osobní a firemní data. Ve svém autě tak můžete přijímat a číst e-maily, odpovídat na hlasové záznamy, aniž je potřeba sundat ruce z volantu, a soustředit se na řízení. Aplikace také poskytují řidiči aktuální informace o počasí a zajišťují navigaci. Před cestou si můžete nastavit cíl cesty na počítači nebo v mobilním telefonu, veškeré informace se pak přenášejí do palubního systému. Pokud je vůz připojen k mobilní síti skupiny Deutsche Telekom, lze například pomocí telefonu zavřít střešní okno, když začne pršet. Návštěvníci veletrhu CeBIT budou mít řadu možností, jak vyzkoušet tyto aplikace a systémy v praxi.

„Řešení vyvinuté ve spolupráci s firmou Continental, laboratořemi Deutsche Telekomu a T-Systems je možné integrovat prakticky do libovolného vozu,“ říká Reinhard Clemens. „Ve výsledku se tak informační a zábavní systém stane standardním vybavením malých vozů a vozů v nižší a střední třídě. Internet se tak stává absolutně mobilní.“

Řízení vztahů se zákazníky přes chytrý telefon
Řízení vztahů se zákazníky (CRM) je poprvé součástí chytrých telefonů, které umožňují bezpečný přístup a použití na celém světě. Společnosti T-Systems, Sybase a SAP připravily mobilní řešení pro přístup do CRM. V případě ztráty telefonu nebo jeho závady jsou data uchována v datovém centru. Telefon je také možné vzdáleně resetovat a znovu nastavit.

„Stále více lidí pracuje na cestách a používá své aplikace vzdáleně prostřednictvím datových center,“ uvádí generální ředitel T-Systems. „T-Systems nabízí komplexní řešení z jednoho zdroje – datová centra, širokopásmové sítě, přednastavená řešení, doplňkové služby a vysokou úroveň bezpečnosti. Naši zákazníci se tak mohou rozhodnout, kde a kdy chtějí pracovat.“

Bezpečnost koncových zařízení
Řešení postavené na platformě SiMKo 2 chrání mobilní zařízení, chytrá zařízení a datovou komunikaci. Celé řešení je v souladu s federálními úřady a lze ho využít i pro práci s klasifikovanými dokumenty, které vyžadují nejvyšší úroveň bezpečnosti. Řešení SiMKo 2 plní nejpřísnější požadavky na bezpečnost koncových zařízení. Osobní data nikdy neopouštějí vytvořenou infrastrukturu, veškerá data, e-maily, kalendáře a kontakty jsou kryptovány. Německé ministerstvo vnitřních věcí již objednalo několik stovek těchto bezpečných chytrých telefonů pro 350 organizací veřejné správy.

„SiMKo 2 umožňuje politikům a zaměstnancům veřejné správy pracovat na cestách bez ztráty bezpečnosti,“ říká Reinhard Clemens. „Tento systém mohou samozřejmě využívat i komerční subjekty, které potřebují přenášet citlivé informace pomocí mobilní komunikace. Bezpečnost se stává stále důležitějším tématem.“

Více informací o řešení T-Systems naleznete na www.t-systems.cz a www.t-systems.com.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti. Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).