Hlavní navigace

Čechy a Morava na Mapách Google nyní zblízka

[Tisková zpráva] Mapy Google byly právě aktualizovány o nové satelitní snímky České republiky. Například Praha je nově na Mapách Google a v Google Earth k vidění v takovém rozlišení jako ještě nikdy. Jde o první fázi aktualizací: nyní byly přidány snímky Prahy a části severní Moravy, v další fázi přibudou i snímky zbytku Česka.

Sdílet

Oblast Prahy najdete v zatím nevídaném rozlišení: jeden bod (pixel) na mapě představuje ve skutečnosti 10 cm a to znamená, že si můžete prohlédnout i jednotlivé turisty procházející po Václavském náměstí. Severní Morava včetně Ostravy se nachází na Mapách Google v rozlišení 20 centimetrů na pixel a stejně detailně se v blízké době objeví i zbytek republiky. Nové datové podklady pocházejí od brněnské společnosti Geodis.

„To, že spouštíme ještě kvalitnější snímky v českých Mapách Google, je hlavně zásluhou našich uživatelů, kteří nás inspirovali zajímavými podněty. Češi si teď mnohem snadněji prozkoumají místo své dovolené, zorientují se ve velkých městech nebo mohou virtuálně cestovat po Čechách a Moravě," říká Jaroslav Bengl, produktový manažer pro Mapy Google.

Mapy Google zároveň uvádějí nové satelitní snímky Slovenska.

O Mapách Google
Mapy Google pomáhají uživatelům hledat v mapách, najít trasy a firmy v Česku i na celém světě, vytvářet vlastní mapy nebo vytvořit vlastní detailní firemní zápis v Mapách Google, a to zcela zdarma. Služba je dostupná v beta verzi na adrese mapy.google.cz a je rovněž ke stažení ve verzi pro mobilní telefony a PDA. Podrobné mapy tak můžete mít při ruce, kdykoli je potřebujete. Vývojářům dává společnost Google svou mapovou technologii k dispozici v podobě Map Google API. Toto rozhraní pro programování aplikací umožňuje využívat a rozšiřovat funkce map – používat je na firemních webových stránkách a dokonce vyvíjet nové služby postavené výhradně na informacích o lokalitě, ať už jde o portály realitních či cestovních kanceláří.