Hlavní navigace

ČEKÁ PREMIÉRA SERIÁLU POST MORTEM NA NOVA CINEMA

[Tisková zpráva] Nova Cinema uvádí v české premiéře německý kriminální seriál, který osloví zejména fanoušky populárních sérií typu Kriminálka Las Vegas. Vysílat jej bude od 23. 4. 2010 každý pátek ve 20 hodin.

Sdílet

O seriálu:
Smrt. Ať je následkem zločinu, nešťastné náhody, sebevraždy anebo přišla přirozeně, ať k ní vedla chladnokrevná vražda anebo akt vášně, ať se stala před 5 minutami nebo před 20 lety – pravda vyjde najevo. Smrt se může stát za mnoha podivných okolností. A úplně všechny zná jen jediná osoba: oběť.

Doktor Daniel Koch se svým pětičlenný týmem z Institutu soudního lékařství v Kolíně nad Rýnem podrobně zkoumají všechny stopy, které vedou k objasnění příčin jakéhokoli úmrtí. Všichni vyšetřovatelé jsou experty v oblastech výzkumu různých okolností smrti: Zkoumají nalezené kosti, nezvyklá střelná poranění, skrývaná léčebná pochybení, fyzické útoky či traumata a také chování sériových vrahů.

Každá stopa a každý detail, který zkoumají, jsou součásti skládanky, na jejímž konci vyjde na povrch celá pravda, někdy šokující, jindy uklidňující nebo trochu očekávaná.

Nezkoumají však jen mrtvá těla, i mezi živými je po čem pátrat. Nedbalí řidiči pod vlivem alkoholu či drog, zločinci snažící se schovat za svou údajnou nezletilost, pachatelé domácího násilí a mnoho jiných se dostane pod drobnohled vyšetřovatelů. A kdo by chtěl zkusit zapřít svou totožnost nebo přítomnost na daném místě, jeho lež bez milosti odhalí analýza DNA.

Hrají:
Hannes Jaenicke (Dr. Daniel Koch), Anne Cathrin Buhtz (Dr. Vera Bergmann), Charly Hübner (Dr. Thomas Renner), Mirko Lang (Dr. Frederick Peyn), Therese Hämer (Dr. Carolin Moritz), Tilo Nest (vrchní komisař Ralf Brandt) a další

Zajímavosti o seriálu a jeho postavách:
Doktor Koch má za sebou tříletou lékařskou službu v Africe (Súdán, Somálsko, Rwanda), kde byl svědkem mnoha zvěrstev a dokonce mu tam hrozila poprava.

I po návratu domů a nástupu do pozice soudního lékaře si vždy najde jeden týden v roce, kdy odjede do některého výbušného regionu ve světě, aby pomohl s identifikací obětí z masových hrobů a přispěl tak k odhalení pachatelů

Se svou ženou Victorií se poznali v Somálsku a mají jednu vlastní dceru a jednu adoptovanou, právě ze Somálska

Doktorka Bergmanová (expertka na antropologii a osteologii, zkoumá kosti a pozůstatky obětí) je vdova. Její manžel zemřel na leukémii a ona hledá v práci únik od smutku.

Tělo jejího muže ohledával doktor Koch a s Bergmanovou od té doby sdílí jedno společné tajemství.

Doktor Renner (specialista na traumata a zkoumání zanedbání lékařské péče) už byl téměř ženatý, ale krátce před svatbou mu jeho nastávající utekla s jiným mužem; od té doby si užívá života a hledá tu pravou. Jeho ex-snoubenka bude vypovídat při řešení jednoho z případů a dozvíme se od ní velmi zajímavé věci…

Frederick Peyn (odborník na střelné rány a zbraně), nejmladší z týmu, má doktora Kocha za velký vzor; také má své vlastní tajemství a zdá se, že po něčem pátrá soukromě – nebo po někom?

Doktorka Carolin Mortizová (provádí forenzní patologii, chemické a DNA testy) je excelentní patoložka, ale udržuje si fasádu nepřístupnosti a někdy bývá pro kolegy těžké s ní vycházet; trpí také klaustrofobií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).