Hlavní navigace

Společnost CEMEX získala prestižní cenu za sociální síť

[Tisková zpráva] Firemní sociální síť posouvá zaměstnance o krok dál

Sdílet

Praha, 3. listopadu 2010 – Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX) získala ocenění v prestižní Forrester Groundswell Awards za svou platformu Shift, která zaměstnancům po celém světě umožňuje spolupráci. Vítězství v kategorii Management: Systém spolupráce (Management: Collaboration System) potvrdilo důležitost vytváření podnikových sítí, díky nimž zaměstnanci sdílejí své zkušenosti a názory.

Shift je nová platforma, která kombinuje prvky populárních sociálních sítí a komunikačních nástrojů na podporu efektivního a smysluplného sdílení inovativních nápadů a nejlepších postupů napříč společností.

„Tato cena je pro nás velkou poctou,“ řekl Lorenzo H. Zambrano, generální ředitel a předseda představenstva společnosti CEMEX. „Platforma Shift zvyšuje spolupráci zaměstnanců, a tak se nejlepší myšlenky šíří napříč celou firmou a přinášejí skutečnu změnu. Jsme nadšeni z udělení postu světového lídra v oblasti zaměstnanecké spolupráce, a to necelý rok po jeho zavedení.“

Platforma byla spuštěna v lednu letošního roku a jejími aktivními účastníky je více než 17 500 zaměstnanců společnosti CEMEX po celém světě. Od jejího spuštění uživatelé vytvořili přes 500 virtuálních komunit přesahující typické firemní struktury, oddělení a pozice. Témata jsou rozmanitá, od nejlepších postupů v oblasti ochrany životního prostředí po zefektivnění dodavatelských řetězců a sdílení prodejních úspěchů. V komunitě „Value Propositions“ například zaslalo své nápady 239 zaměstnanců, přičemž 118 je již v procesu implementace napříč společností.

V tomto čtvrtém ročníku ceny Forrester Groundswell Awards byl CEMEX oceněn za to, že platforma Shift používá aplikace sociálních médií k dosažení skutečné spolupráce mezi zaměstnanci. Vítěz byl oznámen minulý týden na fóru Forrester Consumer v Chicagu. Letos se o ceny Forrester Groundswell ucházelo 130 příspěvků ve čtyřech skupinách: Business-to-Business (B2B), Business-to-Consumer (B2C), Management a International. Více informací o cenách Forrester Groundswell Awards naleznete na adrese: http://www.fo­rrester.com/em­powered.

CEMEX je přední celosvětový výrobce a dodavatel betonových směsí, cementu, kameniva, přísad a dalších stavebních materiálů. Poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve více než 50 zemích. V České republice CEMEX provozuje více než 50 betonáren, 7 štěrkoven, 2 kamenolomy a cementovou mlýnici. Více na www.cemex.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).