Hlavní navigace

Cena Rudolfa Medka pro vedoucího kulturní rubriky zpravodajství ČT Petra Fischera

[Tisková zpráva] V prostorách Národní knihovny v Praze byly ve středu 14. dubna 2010 v odpoledních hodinách slavnostně uděleny Ceny Rudolfa Medka za žurnalistickou a publicistickou činnost. Ocenění získali Karel Hvížďala a Petr Fischer.

Sdílet

Publicista a novinář Petr Fischer pracoval v minulosti v BBC a Lidových novinách, je autorem mnoha politických komentářů. V současné době působí na pozici vedoucího redaktora kulturní rubriky zpravodajství České televize.

„Chtěl bych poděkovat ze tří důvodů. Jsem rád, že dostávám cenu, která nese jméno Medek. Dále mě těší, že je to cena pro novináře. Já posledních osm nebo devět let pracuji na tom, abych novinářem nebyl – to znamená, chci se vyrovnat se stereotypy tohoto povolání a vyhýbat se jim," řekl Petr Fischer. „Na závěr jsem rád za cenu proto, že texty nabízím čtenáři jako nějaký experiment, který spolu můžeme provést. Když píšu, nemám dopředu jasno, o čem to bude. Já doufám, že čtenář si s mým textem poradí a sám si k němu něco přidá."

Druhým oceněným se stal významný český novinář a spisovatel Karel Hvízďala. Cenu Rudolfa Medka uděluje od roku 2008 Nadační fond angažovaných nestraníků.