Hlavní navigace

CENA ZA PRŮKOPNICKÉ MĚŘENÍ INTERNETU-WEBMETER

[Tisková zpráva] Amsterdam, 11. května 2006 – Intomart GfK a Nedstat obdržely prestižní cenu „Hans du Chatinier Award“ za inovativní projekt jednotné měny měření internetu - STIR Webmeter, a to v Amsterdamu na každoročním udílení cen Annual MWG Media Awards (AMMA). Porota šesti expertů z mediální oblasti došla k závěru, že STIR Webmeter zcela splňuje vzrůstající nároky na přesné měření návštěvnosti internetu.

Sdílet

„Stiching Internet Reclame“ (STIR) byl založen v roce 2003 s cílem podpořit nové projekty v digitální reklamě poskytnutím hlubšího pohledu na návštěvníky internetu a jejich profil. Intomart GfK a Nedstat vyvinuly Webmeter v roce 2004 právě pro tender organizovaný STIR. V Holandsku tak od března 2005 představuje STIR každý měsíc data o užívání webových stránek právě na základě panelu Webmeter. Porota považuje STIR Webmeter za jedinečnou metodu měření: „Měření, které trh přijal, které je uznáno jako jednotná měna a se kterým mohou mediální stratégové dále pracovat. Nástroj nabízí výsledky, které jsou kompatibilní s ostatními typy médií. Pro výše zmíněné důvody je Webmeter vysoce hodnotným příspěvkem pro rozvoj obchodu“, uvedla porota.

Porotu rovněž zaujala transparentnost a spolehlivost metody. Jinými slovy: „Je to robustní a inovativní. Jakákoliv možná úskalí byla do detailu propracována. Tvůrci Webmeteru dosáhli jedinečného úspěchu a vytvořili nástroj, kterému není rovno ani na mezinárodním poli.“

Holandský nástroj Webmeter se ucházel o přízeň také v České republice, když jej v tendru v roce 2004 představila GfK Praha českému SPIR (Sdružení pro internetovou reklamu). Tendr SPIR pro jednotné měření internetu vyhrál projekt společností Mediaresearch a Gemius.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).