Hlavní navigace

Cenové akce hledejte na webu

[Tisková zpráva] Čeští uživatelé internetu si už pomalu zvykli vybírat a nakupovat zboží na internetu. Vyhledávání konkrétního výrobku s nejnižší cenou dnes umožňuje prakticky každý šikovnější srovnávač cen na webu. Pokud vás ovšem zajímají jen časově omezené akce, a (nejen) předvánoční slevy, je praktičtější využít služeb specializovaných webů.

Sdílet

Předně je třeba upozornit, že stránky jako www.akcniceny.cz nebo www.akcni-cena.cz nejsou klasickými e-shopy. Zboží si na nich nelze přímo objednat a ve většině případů se ani nejedná o produkty nabízené na síti. V pravém slova smyslu oba tyto projekty a jim podobné představují specializované vyhledávače – či katalogy, chcete-li – jejichž databáze je průběžně aktualizována o slevy a speciální cenové akce smluvních prodejců. Na www.akcniceny.cz například najdete letáky více než 30 kamenných obchodních řetězců.

Užitečnou věcí na službě tohoto typu je ovšem její praktičnost v případě, že nehledáte konkrétní výrobek. Do vyhledávacího políčka stačí vyťukat například klíčové slovo „cukr“ a samotný portál už se postará o to, aby nechal zobrazit všechny relevantní údaje – v tomto případě tedy cukr – seřazené například podle výše ceny.

Hledat zboží lze ovšem i v rámci obecnějších kategorií, jako jsou sportovní potřeby, elektronika nebo třeba kosmetika. Stejně tak je ale možné seznámit se s cenovými akcemi jednoho konkrétního prodejce. Velmi praktické je vyhledávání podle regionu. Ačkoli si nakonec budete muset zajet pro vybrané zboží do konkrétního obchodu sami, vyhnete se alespoň částečně stresu z procházení zdánlivě nekonečných regálů plných zboží.

Navíc budete mít díky portálům sledujícím takzvané akční ceny určitou jistotu, že vytoužené zboží je skutečně v nabídce i v prodejně velkého obchodního řetězce, která se nachází v místě vašeho bydliště. Zapomeňte proto na letáky ze schránky a za slevami vyrazte na web, kde je máte skoro všechny na jednom místě.