Podobné aktivity jsme realizovali i v územní oblasti Plzeň a budeme v nich pokračovat až do digitalizace celé republiky,“ dodal národní koordinátor Zdeněk Duspiva. Ve specializovaných centrech si mohou zdravotně postižení spoluobčané vyzkoušet práci se set-top-boxem a přijít si pro radu ohledně přechodu na digitální televizní vysílání.
Jedno informační centrum je v Praze, další potom v 11 městech Středočeského kraje: Mladé Boleslavi, Mělníce, Kladně, Rakovníku, Rudné u Prahy, Berouně, Příbrami, Benešově, Kutné Hoře, Kolíně a Nymburce. „Adresy a kontakty na jednotlivá centra jsou zveřejněny na webu www.ozp-digitalne.cz,“ informoval Jiří Mánek, projektový manažer občanského sdružení Trianon Čechy, které centra pro Národní koordinační skupinu pro digitální vysílání v ČR pomáhá zajišťovat. Cílem středisek je poradit, ukázat a demonstrovat, veškeré tyto služby jsou pro zdravotně postižené spoluobčany samozřejmě zdarma.“ dodal Mánek.
Specifické aktivity cílené na zdravotně postižené občany jsou součástí komplexní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání již od počátku roku. Patří mezi ně především speciální semináře, informační střediska, proškolování samotných osob se zdravotním postižením na školitele pro tuto cílovou skupinu nebo speciální webové stránky www.ozp-digitalne.cz.
Informační kampaň probíhá již od loňského roku, nyní se zaměřuje především na územní oblasti Plzeň a Praha, kde dojde k ukončení analogového televizního vysílání letos na podzim.