Hlavní navigace

Central Europe On-Demand, první středoevropský poskytovatel hostingových služeb, vstupuje na český trh

[Tisková zpráva] Central Europe On-Demand tak pokračuje v expanzi do střední Evropy, kde nabízí významnou úsporu nákladů. Partneři společnosti Microsoft získají možnost využít rozšířené nabídky hostingových služeb a aplikací pro svá stávající řešení.

Sdílet

Praha, 18. června, 2009 – Central Europe On-Demand (CEOD), první regionální poskytovatel hostingových služeb, dnes ohlásil vstup na český trh. CEOD ve spolupráci s Microsoftem přichází s on-line nabídkou řešení v konceptu Software jako služba (Software as a Service – SaaS) zaměřených zejména na malé a střední podniky v České republice. Partneři Microsoftu i zákazníci tak mají příležitost snížit své provozní náklady, omezit investice do informačních technologií, využít škálovatelného a bezpečného IT prostředí, zjednodušit rozhodování a snížit počty lidských zdrojů v oblasti IT.

CEOD do České republiky vstupuje s cílem vytvořit v tzv. modelu „White Label Hosting Services“ zcela novou úroveň partnerství. Nový model umožní partnerům společnosti Microsoft nakupovat řešení CEOD a následně je nabízet koncovým zákazníkům pod svou vlastní značkou. Partneři tak budou mít možnost i nadále nabízet svá řešení, ale současně získají příležitost obohatit své portfolio o nabídku společnosti CEOD. Tento druh spolupráce vytváří přidanou hodnotu jak pro koncové uživatele, kteří získávají více možností od spolehlivého dodavatele, tak i pro partnery, kterým přináší bez nutnosti vysokých investic možnost nabídnout trhu nové a ještě více propracované služby.

V současné době již CEOD v České republice spolupracuje s prvními třemi partnery společnosti Microsoft:

  • Ness Czech, společnost nabízející služby systémové integrace pro řešení CRM a outsourcing pro provozovatele telekomunikačních služeb,
  • Gesto Communications, společnost zaměřená především na oblast videokonferencí a zařízení určených pro řešení Sjednocené komunikace,
  • Active 24, největší hostingový poskytovatel v České republice, který zákazníkům nabízí hostovaný koncept Sjednocené komunikace společnosti Microsoft.

Spolupráci v oblasti poskytování hostingových služeb a aplikací chce CEOD v České republice dále navázat také s poskytovateli telekomunikačních služeb.

„Partnerství se společností CEOD představuje významný krok vpřed v oblasti hostingu pro Českou republiku i celou střední a východní Evropu. V současné situaci, kdy se firmy snaží hledat úspory a zvyšovat svou produktivitu, je nabídka služeb CEOD zajímavou výzvou jak pro stávající místní poskytovatele a partnery, kteří dnes hosting přímo nenabízejí, ale díky těmto službám mohou lépe prodat své integrační a konzultační služby, tak i pro koncové uživatele, kteří získají hostingové služby za nižší ceny,“ hodnotí přínosy spolupráce se společností CEOD Petr Karásek, obchodní a marketingový ředitel Microsoftu.

„Současná ekonomická situace vede mnoho společností ke změně tradičních přístupů a rozložení nákladů do informačních technologií. Využíváním konceptu SaaS získají partneři a zákazníci společnosti CEOD neustálý přístup k nejnovějším podnikovým i komunikačním aplikacím společnosti Microsoft, a to za zlomek běžných pořizovacích nákladů,“ říká Viktor Kovács, spoluzakladatel a výkonný ředitel, Central Europe On-Demand.

Nabídka společnosti CEOD zahrnuje aplikace Microsoft Exchange Server 2007, Microsoft Office Outlook 2007, Microsoft Windows SharePoint Services 3.0, Microsoft Office Communications Server 2007, Microsoft Dynamics CRM a On-line Back-up a Recovery. Služby jsou nabízeny s 99,99% dostupností na hostingové platformě umístěné v datových centrech a jsou poskytovány prostřednictvím telekomunikačních operátorů. Toto vše CEOD nabízí za zlomek nákladů ve srovnání s tradičním nákupem a správou těchto softwarových aplikací. Například kompletní e-mailové řešení na standardní platformě Microsoft Exchnage 2007 je možné získat za cenu přibližně 130 – 400 Kč měsíčně na jednoho uživatele.

Společnost CEOD, Microsoft Gold Certified Partner v oblasti hostingu, vlastní a řídí odborníci s mnoholetými zkušenostmi s projekty ve významných společnostech ve střední Evropě. Záměr společnosti je se společně s partnery zaměřit na více než půl milionu podnikatelů a vládních institucí v Maďarsku, Polsku, České republice, Rumunsku a Slovensku. Vstup na trh bude podpořen šestiměsíční on-line i telemarketingovou kampaní a dalšími promoakcemi místních poskytovatelů telekomunikačních služeb.

O společnosti Central Europe On-Demand:
Central Europe On-Demand je prvním regionálním středoevropským poskytovatelem hostingových služeb, jako je Hosted Back-up and Recovery, Microsoft Exchange Server 2007, Microsoft Office Outlook 2007, Microsoft Windows SharePoint Services 3.0 a Microsoft Office Communications Server 2007 a Microsoft Dynamics. Služby jsou poskytovány napříč řadou vertikálních segmentů, zejména jako „White Label Services“, a nabízené největšími poskytovateli telekomunikačních služeb ve střední Evropě.

Společnost byla založena odborníky se znalostmi a zkušenostmi z podnikání v regionu. Cílem společnosti je především změna způsobu, jakým podniky ve střední Evropě spravují a řídí své IT aplikace. Více informací je k dispozici na www.ceondemand.com.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.