Hlavní navigace

CENTRAL EUROPEAN MEDIA ENTERPRISES JMENUJE ADRIANA SARBU ŘEDITELEM SVÉ TŘETÍ OPERAČNÍ SKUPINY

[Tisková zpráva] Hamilton, Bermudy – 23. února 2006 – Central European Media Enterprises Ltd. (“CME”) (Nasdaq/Praha, Burza cenných papírů: CETV) dnes oznámila jmenování Adriana Sarbu, spoluvlastníka rumunských televizních aktiv CME, do vedení své třetí operační skupiny, která zastřešuje Rumunsko, Českou republiku a Slovenskou republiku. CME si již ověřila výhody tohoto systému v jadranském regionu, který byl téměř rok veden panem Marijanem Jurencem. Nová řídící struktura má zvýšit provozní efektivitu a získat nové možnosti na regionálních trzích. CME tak tímto jmenováním dokončuje proces přechodu z holdingové společnosti na jednoho z nejrychleji se rozvíjejících televizních operátorů na světě.

Sdílet

Adrian Sarbu si ponechá odpovědnost, která vyplývá z jeho pozice generálního ředitele rumunských televizních kanálů společnosti CME Pro TV, Acasa a Pro Cinema. V posledních deseti letech byl klíčovým vrcholovým manažerem společnosti CME a řídil rumunské stanice, jež jsou brány jako vzorový model pro ostatní televize společnosti CME.

Aktiva CME na Ukrajině budou nadále pod kontrolou Mariny Williams, která si ponechá odpovědnost vyplývající z pozice výkonné víceprezidentky CME. Marina Williams je zodpovědná za řízení zájmů CME ve stanici Studio 1+1 na Ukrajině od roku 2004, kdy začala pracovat pro CME. Úspěšně vytvořila profesionální řídící tým, zlepšila operační a organizační efektivitu a po akvizici regionálních programů na Ukrajině začala realizovat multi-programovou strategii společnosti.

“Jde o logický krok ve vývoji CME. Vytvořili jsme organizační strukturu, která svěřuje provozní řízení do rukou našich nejdůvěryhodnějších a nejkompetentnějších manažerů,“ řekl Michael Garin, generální ředitel. „Adrianovo jmenování je uznáním jeho úspěchů a řídících schopností. V Rumunsku řídí nejrychleji se rozvíjející business v rámci skupiny CME a očekáváme, že tento krok urychlí naše plány rozvíjet se na českém trhu, který nyní v rámci skupiny generuje polovinu výnosů a zisku CME.“

Tato restrukturalizace také poskytne týmu společnosti CME další prostor pro získání nových strategických rozvojových příležitostí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).