Hlavní navigace

Central European Media Enterprises se zařadí do indexů MSCI Czech Republic, MSI Emeg Ging Markets a MSCI All Country World

[Tisková zpráva] HAMILTON, BERMUDY – 17. listopadu 2005 – Společnost Central European Media Enterprises Ltd. (“CME”) (burzovní indexy Nasdaq/ Pražská burza cenných papírů: CETV) dnes oznámila, že je připraveno její zařazení do třech indexů Morgan Stanley Capital International Inc. (MSCI): MSCI Czech Republic, indexu rozvíjejících se trhů MSCI Emerging Markets a celosvětovému indexu MSCI All Country World, od okamžiku uzavření obchodování dne 30. listopadu 2005. Na indexu MSCI Czech Republic se bude CME podílet váhou 8,67 %.

Sdílet

Michal Garin, generální ředitel společnosti CME, uvedl: Zahrnutí společnosti CME do standardních indexů MSCI je dalším přínosem umístění našich akcií na Burze cenných papírů Praha a dále zvyšuje naši viditelnost pro investory. Vážená hodnota odráží roli, kterou na pražské burze hrajeme. Tuto roli vnímáme velmi vážně a jsme hrdí na to, že se zařazujeme mezi další velké české společnosti, zahrnuté do tohoto indexu.

MSCI EM (Emerging Markets) Europe, Middle East and Africa IndexSM je volný index tržní kapitalizace, přizpůsobený pohyblivým kurzům, vytvořený pro měření tržního výkonu akciového kapitálu na rozvíjejících se trzích v Evropě, na Středním východě a v Africe. V květnu 2005 zahrnoval index MSCI EM EMEA deset následujících indexů zemí s rozvíjejícími se trhy: Česká republika, Maďarsko, Polsko, Rusko, Turecko, Izrael, Jordánsko, Egypt, Maroko a Jižní Afrika.

Index MSCI ACWI (All Country World) IndexSM je volný index tržní kapitalizace, přizpůsobený pohyblivým kurzům, vytvořený pro měření tržního výkonu akciového kapitálu na celosvětových rozvinutých a rozvíjejících se trzích. V květnu 2005 MSCI ACWI zahrnoval 49 následujících indexů zemí s rozvinutými a rozvíjejícími se trhy: Argentina, Austrálie, Rakousko, Belgie, Brazílie, Kanada, Chile, Čína, Kolumbie, Česká republika, Dánsko, Egypt, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Hong Kong, Maďarsko, Indie, Indonésie, Irsko, Izrael, Itálie, Japonsko, Jordánsko, Korea, Malajsie, Mexiko, Maroko, Holandsko, Nový Zéland, Norsko, Pákistán, Peru, Filipíny, Polsko, Portugalsko, Rusko, Svobodný Singapur, Jižní Afrika, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Thajsko, Turecko, Velká Británie, Spojené státy a Venezuela.

Morgan Stanley Capital International Inc. („MSCI“) je vedoucím poskytovatelem indexů akciového kapitálu (mezinárodních a amerických), stálého příjmu a hedgingových fondů. MSCI poskytuje celosvětové indexy akciového kapitálu, které se během posledních více než třiceti let staly nejrozšířenějšími mezinárodními kritérii akciového kapitálu, používanými institucionálními investory. MSCI vytváří celosvětové indexy kritérií akciového kapitálu, které přispívají k investičnímu procesu tím, že slouží jako relevantní a přesná kritéria výkonnosti a účinné nástroje výzkumu, a jako základna pro různé investiční nástroje. V tomto směru indexy akciového kapitálu MSCI slouží k naplnění investičních potřeb nejrůznějších účastníků světového institucionálního trhu. Při vytváření těchto indexů MSCI soustavně aplikuje svou metodologii tvorby a údržby indexů na 23 rozvinutých a 27 rozvíjejících se trzích. Tento soustavný přístup umožňuje shromáždit jednotlivé indexy zemí a průmyslů k vytvoření důležitých kombinovaných, regionálních, sektorových a průmyslových kritérií. V současné době používá mezinárodní kritéria akciového kapitálu téměř 2000 organizací po celém světě. MSCI odhaduje, že na celosvětové bázi tyto indexy nyní představují více než 3 biliony USD.

Společnost CME je provozovatelem televizního vysílání a vlastní televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy, které sleduje asi 90 milionů diváků. Společnost vlastní televizní stanice v Chorvatsku (Nova TV), České republice (TV Nova, Galaxie Sport), Rumunsku (PRO TV, Acasa, PRO Cinema), na Slovensku (TV Markíza), ve Slovinsku (POP TV, Kanal A) a na Ukrajině (Studio 1+1). Akcie společnosti CME jsou obchodovány na burze v New Yorku (Nasdaq) a na Burze cenných papírů Praha pod burzovním symbolem CETV.