Hlavní navigace

Centralway holding vstupuje do vydavatelství X PUBLISHING

[Tisková zpráva] Švýcarská finanční společnost Centralway Holding vstoupila 34mi procenty do společnosti X PUBLISHING, která vydává několik hudebních a lifestylových titulů, například XMAG, Street nebo Hype. V minulosti se toto vydavatelství také podílelo na designovém magazínu Blok nebo společenském revue Živel. Společnost X PUBLISHING je také úzce spojena s hudební eventovou agenturou SMART ENTERTAINMENT a jedním z domácích největších letních festivalů Summer of Love.

Sdílet

„Vstup Centralway do X PUBLISHING otevírá nové možnosti pro naše současné aktivity, ale zároveň plánujeme nové společné projekty. Silnou pozici totiž máme u komunit, které jiná média neumí a ani nemají jak oslovovat. Trh s tištěnými médii se navíc mění a vstup Centralway by měl pomoci transformovat vydavatelství do poskytovatele obsahu pro internet nebo TV On Demand. Rádi bychom přišli s novými koncepty, tak jako tomu bylo v minulosti například s covermountem CD a DVD.“ shrnuje spojení spolumajitel a jednatel X PUBLISHING Dušan Gajdoštík.

Aleš Ptáčník, CEO Central Europe Centralway, navíc doplňuje: „Naší strategií je investovat do dynamických společností a zvyšovat jejich hodnotu.“

Centralway holding vstoupil v Česku již do řady společností, mimo jiné do projektů Invia.cz, Jyxo.cz, Blog.cz či H1.cz, Auto.cz či Ceknito.cz.

Centralway Holding je soukromá investiční společnost. Od roku 2000 se zaměřuje především na švýcarský, německý, český a slovenský trh. Její dceřiné společnosti zaměstnávají asi 12 tisíc lidí. Letos otevřela kapitálový fond zaměřený na střední Evropu. Investici ve výši dvaceti milionů eur, což je v přepočtu přes 560 milionů korun, do fondu vložili sami společníci Centralway. Fond je tak nezávislý na bankovních ústavech. Minimálně 280 milionů korun z těchto prostředků hodlá Centralway investovat především do českých projektů v oblasti softwaru, komunikace a médií. Zbytek půjde do ostatních zemí střední Evropy. Peníze budou investovány během následujících čtyřiadvaceti měsíců, pak vznikne fond nový. Fond se zaměřuje na společnosti operující v rychle rostoucích odvětvích. Tyto společnosti by měly být číslem jedna nebo dva na trhu v dané zemi, případně mít nějaký zajímavý projekt či myšlenku. Za získaný podíl poskytuje společnosti přístup ke strategickým informacím, kontakty na evropské trhy a posiluje finanční zázemí firmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).