Hlavní navigace

Centrum.cz Email zvyšuje kapacitu až na 100MB

[Tisková zpráva]

Sdílet

Centrum.cz Email zvyšuje kapacitu až na 100MB

Celkem 27 vylepšení přináší nová verze oblíbené emailové služby Centrum.cz Email. Výrazně jednodušší grafika s okamžitým načítáním i na nejpomalejších typech připojení k internetu, odesílání příloh o velikosti až 5MB s grafickým ukazatelem, nově antivir NOD32 a zápisník – to jsou zásadní novinky. Centrum.cz Email se i výrazně zvětšuje – velikost každé schránky se navyšuje o 20MB a při jejím používání ji je možné nově zdarma rozšířit až na 100MB.

Praha, 24. 8. 2004 – Centrum.cz E-mail je s více než 600 000 uživateli druhým největším emailovým serverem českého internetu a dlouhodobě si udržuje vysoké renomé. V letošním roce byl vyhodnocen časopisem Svět počítačů jako výrazně nejlepší v kategorii „Práce se schránkou“ (známka 1,56).

Nová verze služby na tyto úspěchy navazuje a přináší do českých emailových služeb řadu nových prvků. Základním motivem vylepšení je jednoduchost a rychlost ovládání schránky spolu s její velikostí.

„Chceme-li rozšiřovat počet lidí využívající email, je, kromě neustálého přinášení nových funkcí, naší prioritou hlavně zjednodušení a zvýšení přehlednosti ovládání pro začínající uživatele. Nový Centrum.cz Email má hned 16 vylepšení, která se týkají designu a ovládání. Výpis pošty, psaní zprávy ale i registrace jsou nyní výrazně přehlednější než ve verzi minulé. Zároveň jsme zcela přepracovali kód stránek a email Centrum.cz se nyní načítá velmi rychle na všech typech připojení.“ Komentuje změny vedoucí komunikačních služeb Centrum.cz Martin Zedek.

Příjemnou novinkou je navýšení kapacity všech schránek @centrum.cz o 20MB na 30MB. Velikost 30 MB budou mít nyní i všechny nově registrované schránky. V České republice se tak jedná o zdaleka nejvyšší základní velikost. Zvyšuje se i maximální rozšiřitelnost schránky (při jejím pravidelném používání) na dvojnásobek – až 100MB.

„Razantní navýšení kapacity schránek souvisí s ohlášeným záměrem Centra spustit tzv.1GB email. Tímto krokem chceme uživatele začít učit používat výrazně větší kapacity. Pro vývoj 1GB emailu zároveň dostáváme důležitou znalostní bázi o dynamice využívání větších objemů,“ říká Martin Zedek a dodává „mimochodem jen zvýšení každé schránky o 20MB pro nás znamená zvětšení diskových kapacit nominálně o více než 10TB.“

Centrum.cz E-mail od dnešního dne nabízí zdarma všem svým uživatelům také zcela novou antivirovou ochranu systémem NOD32 od firmy Eset software, s.r.o. Díky tomuto výkonnému antivirovému nástroji se riziko napadení z virových emailů snižuje na minimum.

27 vylepšení služby Centrum.cz E-mail spouštěné ve středu 25.srpna 2004:
 – nová, přehlednější grafika
 – větší schránka zdarma (automaticky 30MB, možnost zvýšení až na 100MB)
 – možnost odesílání větších příloh (3MB kamkoliv, 5MB pro uživatele @centrum.cz)
 – možnost přijímání větších příloh
 – možnost odesílání více příloh (až 20 příloh)
 – grafický ukazatel nahrávání příloh při odesílání
 – rychlejší načítání stránek – i při pomalém připojení okamžité
 – antivir NOD32
 – účinnější antispam
 – nová služba “Zápisník”
 – nová funkce “zobrazit nepřečtené zprávy“
 – nová správa složek, vytváření podsložek
 – zvýšená bezpečnost při otevírání HTML emailů
 – připomínač svátků a narozenin
 – vylepšený adresář
 – nové typy automatických filtrů
 – grafický ukazatel zaplnění schránky
 – více smajlíků
 – nové přehlednější menu nastavení
 – nové menu nastavení spamfiltru – více ovladatelný
 – vylepšené vyhledávání emailů
 – vylepšený bezpečnostní agent
 – informace o celkové velikosti zpráv ve složce
 – vylepšená editace a vkládání podpisů
 – lepší náhled pro tisk emailu a adresáře
 – nová a přehlednější registrace
 – přepracovaná nápověda

Kontakt:

Oldřich Bajer, jednatel Centrum.cz
Mobil: 737 213 503
E-mail:olda.bajer@net­centrum.cz

Centrum.cz (www.centrum.cz) je dynamicky rostoucí internetový portál, který je vůdcem trhu v oblasti poskytovaných služeb a využívání vlastních špičkových technologií.

Centrum.cz nabízí svým uživatelům vše, co mohou na internetu potřebovat, od pokročilého vyhledávání, bezpečného a kvalitního e-mailu, největšího chatu v ČR, možnosti vytváření vlastních webových prezentací až po velké množství aktuálních informací a služeb, jako jsou zpravodajství, finance, reality, auto, zábava, žena, slovníky atd.

Od září 2000 funguje slovenská verze portálu Centrum.sk.

Majiteli portálu Centrum.cz jsou Ondřej Tomek a Oldřich Bajer a společnosti Intel Capital a Baring Communications Equity.