Hlavní navigace

Centrum.cz již jen v NetMonitoru

[Tisková zpráva]

Sdílet

Centrum.cz již jen v NetMonitoru

Portál Centrum.cz se stává dalším serverem, jehož výsledky budou výhradně auditovaný v novém oficiálním výzkumu návštěvnosti českého internetu NetMonitor. Od července 2005 již nebude používat dosavadní audit návštěvnosti společnosti iAudit.

Nový oficiální výzkum českého internetu – NetMonitor organizuje SPIR (Sdružení pro internetovou reklamu), ve kterém je většina českých internetových médií a největší internetové mediální agentury. Po letech úspěšného provozu sociodemografického výzkumu českého internetu se SPIR rozhodl rozšířit výzkum i na oficiální audit návštěvnosti a tím se z NetMonitoru stal komplexní výzkum o návštěvnosti a struktuře uživatelů českého internetu.

Nový NetMonitor pro SPIR zajišťuje společnost Mediaresearch – mimojiné zajišťující podobný výzkum pro český televizní trh pod názvem TV metry.

„Nový NetMonitor přináší novou kvalitu do internetových výzkumů. Díky javascriptové technologii umožňující lepší sběr dat a díky nové metodě přepočítávání dat na základě skutečné internetové populace jsou data o návštěvnosti i struktuře uživatelů internetových médií přesnější. Výhod a novinek je však mnohem více“, komentuje důvody k přechodu na výzkum NetMonitor Miroslav Kůta, research manažer Centrum.cz.

Ve výzkumu NetMonitor jsou již všechny největší servery českého internetu s výjimkou portálu Seznam. V NetMonitoru jsou i servery, které dosud v oficiálním výzkumu nikdy nebyly – např.server České televize www.czech-tv.cz.

Květnové výsledky návštěvnosti českého internetu jsou zveřejněny zde:
http://www.net­monitor.cz/ou­tputs/2005_05_Net­Monitor_offli­ne_report.pdf

Online data o návštěvnosti serverů jsou nově k dispozici na adrese: http://ola.net­monitor.cz

Více informací o výzkumu NetMonitor jsou k dispozici na adrese http://www.net­monitor.cz