Hlavní navigace

Centrum.cz ocenilo talenty

[Tisková zpráva] Společnost NetCentrum ve spolupráci s ČVUT realizovala pro studenty 5. ročníku soutěž, ve které studenti testovali služby společnosti NetCentrum. Soutěže se zúčastnilo celkem 23 studentů, nejlepší tři byli oceněni finanční částkou, dalším třem byla udělena mimořádná cena. Podobná spolupráce se chystá také v roce 2008. Společnost NetCentrum se tak mimo jiné snaží objevit nové talenty mezi studenty a nové způsoby jejich práce.

Sdílet

Společnost NetCentrum vyhlásilo v říjnu 2008 společně s Elektrotechnickou fakultou ČVUT soutěž pro studenty 5. ročníku oboru Výpočetní technika. Zadáním projektu bylo otestování celkové srozumitelnosti a praktičnosti dvou vybraných služeb portálu Centrum.cz, a to počasí (http://aktual­ne.centrum.cz/po­casi/) a xchatu (http://xchat­.centrum.cz/), a dále otestování celkového dojmu magazínů Automix.cz (http://automix­.centrum.cz/), Bydletelepe.cz (http://bydle­telepe.centrum­.cz/) a Cestování (http://aktual­ne.centrum.cz/ces­tovani/).

Soutěže se zúčastnilo celkem 23 studentů, z nichž 11 své projekty prezentovalo ve finále. Projekty byly hodnoceny zástupci společnosti NetCentrum i ČVUT. První cenu, poukázku na finanční částku 20 000 Kč, získal Michal Louda za analýzu služby Počasí. Jeho práce i prezentace byly hodnoceny jako vysoce nadstandardní. Druhé místo obsadil Vojtěch Outulný a třetí Jiří Novák. Také tito dva ocenění získali finanční ocenění, a to v hodnotě 10 000 Kč a 5 000 Kč. Porota udělila také tři speciální ceny spojené s finančním ohodnocením tří tisíc Kč Martinu Plickovi, Radku Keharovi a Tomáši Vichtovi. Ostatní zúčastnění obdrželi knižní poukázky a věcné ceny.

Pro oboustrannou spokojenost se podobná spolupráce chystá také pro rok 2008. Kromě podobné soutěže se předpokládá také dlouhodobější kooperace a zapojení studentů ČVUT do projektů společnosti NetCentrum. Jedním z cílů tohoto projektu je pro společnost NetCentrum odhalení skrytého potenciálu mezi studenty a snaha přinést s jeho pomocí schopnosti nových talentů a nové přístupy k práci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).