Hlavní navigace

Centrum.cz posílilo o předního experta na automatizované překlady a počítačové rozpoznávání řeči

[Tisková zpráva] Do Centrum.cz na pozici senior product manager nastupuje 1. července RNDr. Pavel Krbec Ph.D. (1975).

Sdílet

,,Rozhodl jsem se hledat svoje budoucí uplatnění mezi internetovými firmami a pro Centrum.cz jsem se rozhodl především proto, že ho vnímám jako ambiciózního dravce mezi českými portály, “ říká Pavel Krbec a svůj cíl popisuje takto: ,,Chci především Centru pomoci v tom, aby se stalo technologickou jedničkou na českém trhu“.

,,Pavel Krbec je velmi významnou posilou pro náš tým, říká Pavel Mucha, výkonný ředitel Centrum.cz a svá očekávání shrnuje: ,,Od Pavla Krbce si slibujeme především posílení technologického rozvoje, především v oblasti vyhledávání".

Pavel Krbec vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Karlovy univerzity v Praze, doktorát získal na stejné univerzitě. Své bohaté pracovní zkušenosti začal získávat v Londýně ve společnosti International Management Engineering, kde pracoval jako database developer specialist. Zkušenosti z oboru rozpoznávání řeči získal například na prestižní Universitě Johns Hopkins v Baltimoru v The Center for Language and Speech Processing, v European Language Activity Network nebo ve výzkumu společnosti IBM.

Pavel Krbec získal několik prestižních oborových ocenění a přednáší na světových odborných konferencích. Mluví anglicky, německy a rusky. Hraje ragby, jezdí na lyžích, na kole, chodí po horách, hraje šachy a fotografuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).