Hlavní navigace

Centrum.cz pracuje na emailové schránce o velikosti až 1 GB

[Tisková zpráva]

Sdílet

Centrum.cz pracuje na emailové schránce o velikosti až 1 GB

Praha, 7. 5. 2004 – Centrum.cz již několik týdnů pracuje na zcela nové architektuře emailové služby, díky níž bude možno zvětšit kapacitu emailové schránky až na 1GB zdarma.

Portál Centrum.cz jako jediný na českém internetovém trhu vyvíjí vlastní vyhledávací technologii – Morfeo. A právě s vyhledávací technologií souvisí nové možnosti v emailových službách. Tak razantní rozšíření emailové schránky je možno realizovat díky nové architektuře služby. Zde se výrazně využívají metody a přístupy z vyhledávací technologie.

„Sledujeme aktivity zahraničních internetových firem, které ohlásily emailové schránky o velikosti 1GB. Vedle Google se jedná např. o izraelský portál Walla. Chceme i českým uživatelům internetu nabídnout zcela nový rozměr emailové komunikace.“ Komentuje novinku Ondřej Tomek, ředitel Centrum.cz a pokračuje. „Centrum.cz má díky vlastní technologii Morfeo velké zkušenosti v práci s velkými objemy dat. Nicméně v emailové službě se dají využít i další zkušenosti a know how z vyhledávací technologie. Např.propracovaným vyhledávačem můžeme emailovou schránku používat mnohem jednodušeji, než doposud. Díky těmto zkušenostem jsme v práci na službě hodně daleko.“

Email na Centrum.cz si svoji vysokou oblibu získal např.i tím, že již od roku 1999 nabízí možnost rozšíření emailové schránky na 50MB zdarma. Vyšší kapacitu za těchto podmínek v ČR dosud nikdo jiný nenabízí. Vysoká oblíbenost je dána i propracovaností uživatelského prostředí emailu. Ta byla označena v nedávném testu časopisu Svět počítačů jako nejlepší. Službu Centrum.cz Email využívá více než 600 tisíc uživatelů.

Kontakt:
Tomáš Kostrhoun, marketingový ředitel Centrum.cz
Mobil: 737 213 529
E-mail: tomas.kostrhou­n@netcentrum.cz

Centrum.cz (www.centrum.cz) je dynamicky rostoucí internetový portál, který je vůdcem trhu v oblasti poskytovaných služeb a využívání vlastních špičkových technologií. Podle času stráveného na stránkách je jedničkou mezi českými portály.

Centrum.cz nabízí svým uživatelům vše, co mohou na internetu potřebovat, od pokročilého vyhledávání, bezpečného a kvalitního e-mailu, největšího chatu v ČR, možnosti vytváření vlastních webových prezentací až po velké množství aktuálních informací a služeb, jako jsou zpravodajství, finance, reality, auto, zábava, žena, slovníky atd.

Od září 2000 funguje slovenská verze portálu Centrum.sk.

Majiteli portálu Centrum.cz jsou Ondřej Tomek a Oldřich Bajer a společnosti Intel Capital a Baring Communications Equity.