Hlavní navigace

Centrum.cz s výrazně inovovaným vyhledáváním

[Tisková zpráva]

Sdílet

Centrum.cz s výrazně inovovaným vyhledáváním

Největší databáze www stránek českého internetu a nová technologie SmartLink. To jsou největší novinky oblíbeného vyhledávače a tradičního vítěze testů vyhledávačů – Centrum.cz.

Centrum.cz prohledává v 86 mil www stránkách

Velikost databáze www stránek, ve kterých se prohledává odpověď na uživatelův dotaz je jedním z hlavních parametrů určujícího kvalitu vyhledávače. Centrum.cz nyní tuto databázi opět výrazně zvětšilo a vyhledává již ve více než 86 mil www stránkách. „Ve velikosti databáze www stránek máme dlouhodobě velký náskok před konkurencí. Nové inovace uvnitř vyhledávače nám nyní umožnili tuto databázi opět výrazně zvětšit až na 86 mil www stránek. Za posledních 12 měsíců se počet www stránek více než zdvojnásobil. Centrum.cz tak uživatelům najde vždy nejvíce relevantních odkazů“. Komentuje skok v počtu prohledávaných stránek Roman Cikrýt, šéf vyhledávacích služeb Centrum.cz.

Srovnání s konkurencí:

Vyhledávač V kolika www stránkách prohledává
Centrum.cz 86 mil www stránek
Jyxo 60 mil www stránek
Google Cca 15 mil českých www stránek
Seznam Nezveřejňuje

SmartLink výrazně urychluje nalezení informací

Další inovací vyhledávače Centrum.cz je nová technologie urychlující cestu k hledané informaci – SmartLink. Jedná se o JavaSript, který vkládá hledané „koncové“ informace již k nalezeným odkazům ve výsledcích vyhledávání. Jak funguje z pohledu uživatele: u každého nalezeného odkazu se pouhým najetím myši uživatele zobrazí okno s kontaktními údaji typu telefon a adresa, mapka s vyznačením sídla společnosti a odkazy na další související informace: vizitku firmy, další firmy z oboru, archív apod.. „Technologie SmartLink pomáhá hlavně při hledání firem a institucí. Díky datům z databáze Centrum.cz Firmy můžeme hned do JavaScriptového okénka vkládat hledané informace a uživatel nemusí ztrácet čas hledáním těchto informací na dalších www stránkách“ doplňuje informace o technologii SmartLink Roman Cikrýt.

Kontakt:
Oldřich Bajer
Mobil: 737 213 503
E-mail: olda.bajer@net­centrum.cz