Hlavní navigace

Centrum.cz vylepšilo mapy pro výletníky

[Tisková zpráva] Na mapách portálu Centrum.cz se nyní nově zobrazují kempy, jeskyně, hrady a zámky, větrné či vodní mlýny a mnohé další památky. Dohromady se www.supermapy.cz rozrostly téměř o čtyři tisíce nových objektů, které uživatelům usnadní plánování výletů po Čechách a Moravě.

Sdílet

Přímo na mapách se nyní zobrazuje například více než 500 kempů, přes 600 hradů a zhruba 900 zámků, stovky tvrzí, desítky věží, skanzenů a dalších pamětihodností. Při plánování výletu stačí na adrese www.supermapy.cz určit cíl cesty a pak už pomocí kurzoru ve správném mapovém měřítku brouzdat po ikonách jednotlivých kempů či památek. Když se na některé kurzor myši zastaví, objeví se v malém okně základní informace o objektu. U památek se zároveň ukáže i fotografie. Kdo se chce dozvědět více detailů, může ze základního okna skočit do podrobného popisu objektu.

Památky byly do map vloženy ve spolupráci se serverem www.hrady.cz, jehož databáze památek na internetu je v Česku největší. Informace o kempech čerpají ze serveru www.dokempu.cz, který jich obsahuje v tuzemsku nejvíce. Na vývoji se podílela i Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy.

Návod, jak najít památku či kemp co nejrychleji a další podrobné informace o hledání výletních cílů na mapách, je k dispozici na internetové adrese: http://superma­py.centrum.cz/za­jimavosti/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).