Hlavní navigace

Centrum.cz zvýší velikost schránek až na 2GB, přílohy na 600MB

[Tisková zpráva]

Sdílet

Centrum.cz zvýší velikost schránek až na 2GB, přílohy na 600MB

Týden po spuštění emailu nové generace ohlašuje Centrum.cz další revoluční novinky v emailové komunikaci. Velikost emailové schránky zvýší až na 2GB a maximální velikost přílohy zvýší na 600MB. Email na Centrum.cz se tak stane největší emailovou schránkou českého internetu.

Po roce intenzivního vývoje spustilo Centrum.cz minulý týden email nové generace. Tento email přináší zcela nové možnosti ovládání emailové schránky. Mezi webové emaily přinesl funkčnost, kterou do této doby oplývaly pouze počítačové emailové programy. Automatické doplňování adres, výkonné vyhledávání emailů ale hlavně bezkonkurenční rychlost ovládání emailové schránky – to jsou největší lákadla nové služby.

Při spuštění emailu nové generace se všem uživatelům automaticky a zdarma schránka zvětšila na 1GB. Nyní Centrum.cz ohlašuje možnost rozšíření až na dvojnásobek – 2GB.
„Již před rokem jsme ohlásili přípravu 1GB emailu. Za tuto dobu se český i zahraniční trh přizpůsobil tomuto trendu. Chceme pro naše uživatele přinášet vždy nejlepší služby na trhu a tak přistoupíme k dalšímu razantnímu navýšení velikosti schránek i příloh. Dle našich výzkumů je taková velikost naprosto dostačující maximálním potřebám současného uživatele. Pokud v budoucnu uvidíme, že naši uživatelé potřebují ještě větší schránky, připravíme další navýšení.“ Komentuje razantní navýšení emailových schránek Ondřej Tomek, ředitel portálu Centrum.cz.

Nově přílohy až 600MB
A proč tak velké přílohy? 600MB je objem dat odpovídající velikosti standardního filmu. Plně dostačuje sadě digitálních fotografií nebo i hudebnímu CD. Tato velikost tedy umožní jednodušší výměnu velkých souborů. „Naši uživatelé si již delší dobu píší o zvětšení příloh. S růstem vysokorychlostního připojení chtějí využít propustnosti k výměně velkých souborů. Zvětšením na 600MB tak bude email Centrum.cz první aplikací českého internetu, která umožní posílání např.digitálních fotek z dovolené v jednom emailu,“ vysvětluje důvody zvětšení objemu příloh Daniel Grunt, produktový ředitel portálu Centrum.cz. Jelikož internet není zatím přizpůsoben k posílání tak velkých objemů dat emailem, bude zatím přeposílání velkých souborů fungovat pouze mezi uživateli Centrum.cz.

Multipop
Nový email Centrum.cz má ambici stát se centrální emailovou schránkou uživatele. Díky velikosti schránky, unikátním nástrojům pro třídění a organizaci pošty si může emaily ze všech schránek nechat zasílat pouze do jedné na Centrum.cz a zde je efektivněji zpracovávat. Pro co nejjednodušší nastavení „centrální schránky“ přinese Centrum.cz nově službu Multipop, kde si uživatel jednoduše nastaví emailové adresy, ze kterých chce přeposílat poštu do schránky na Centrum.cz. Multipop bude fungovat na bázi POP3.

Ohlášené novinky budou do ostrého provozu spuštěny k 1.5.2005.
Kontakt:
Oldřich Bajer
Mobil: 737 213 503
E-mail: olda.bajer@net­centrum.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).